Banner

Eyüp Lojistiğin 100’lük Tırsan Siparişi Tamamlandı
Eyüp Lojistik firmasına satışı yapılan 100 adet TIRSAN Yeni Nesil Perdeli Maksima+’nın 100.cüsü TIRSAN Treyler Samandıra Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen tören ile teslim edildi.
eyup_tirsanTIRSAN bayisi DAF-TIRSAN Otomotiv’in gerçekleştirdiği satışın teslimat töreni TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Eyüp Lojistik Uluslararası Nak. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve DAF-TIRSAN Otomotiv Satış Yöneticisi Ertuğrul Erkoç’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Eyüp Lojistik İle İşbirliği Güçlenerek Devam Ediyor
Törende Eyüp Lojistik ile uzun yıllar önce başlayan işbirliklerinin devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ‘Eyüp Lojistik ülkemizin önde gelen lojistik firmalarından biridir ve gerek sunduğu hizmet kalitesi ve gerekse tecrübeli yönetim kadroları ile sektörde fark yaratmaktadır. Filosunun tamamının Tırsan treylerlerinden oluşması ve yeni yatırımlarında da tekrar bizi tercih etmesi gurur vericidir’ dedi.
Nuhoğlu’ndan Ulaştırma Bakanlığına Teşekkür 
Nuhoğlu yaptığı açıklamada, ülkelerin rekabet konusuna bakış açılarının ve korumacılığın değiştiğini, firmaların daralan ekonomi içinde daha fazla nasıl pay alabiliriz mücadelesi içinde oldukları için sektörün son 5 yılda çok değiştiğini belirtti.
Nuhoğlu ‘Yabancı araçlarla ilgili son dönemde çok önemli kazanımlar elde ettik. Konuyla ilgili geçenlerde basında çıkan bir haberde de ortaya çıkarıldığı gibi, yaşanan sorunlarla ilgili gelinen son noktada Türk nakliyecisine daha fazla talep olmaktadır. Bugün itibariyle baktığımızda Türkiye’ye giriş yapan yabancı araç adetlerinin 124 bine çıktı görülmektedir. Bu araçlar Türkiye’ye ihraç yükü almak üzere boş giriş yapıyor. Yani zaten 200 bin Türkiye’nin ihraç gücünü taşıyorlar ama bunun 124 binini Türkiye’ye boş girerek yapıyorlar. Denetimsiz olarak Türkiye’ye girişler oldu. Tamamen haksız rekabettir. Biz aynı şartlar altında Avrupa’da rekabet etmeye hazırız. Bu konuda gelinen son durum itibariyle Ulaştırma, Ekonomi, Gümrük ve Ticaret ve Kalkınma Bakanlıklarına sektör ve kendi adıma şükranlarımızı sunarız’ dedi.
 
Çetin Nuhoğlu ‘Ulaştırma Bakanlığımız artık son 3 – 5 yılda yaşanan haksız rekabete karşı kararlı duruş sergilemekte ve buna artık müsaade etmeyeceğini göstermektedir. Hatalı, uygun olmayan belgelerle Türkiye’ye taşıma yapanlara en ağır cezalar uygulanmaktadır. Biz nasıl en ufak bir hatamızda cezasını ödüyorsak, Avrupa’dan ve diğer ülkelerden gelenler de ödemelidir. Bu kurallara uymalıdır. Bakanlıklarımıza çok teşekkür ederiz’ dedi.
 
Nuhoğlu ‘2014 Yılında Sektöre Girişler Yeniden Tanımlanmalı’ 
2014 yılında sektöre girişlerin daha kontrollü olmasını beklediklerini açıklayan Nuhoğlu, 3 önemli kritere sahip olan firmaların sektöre girmelerine izin verilmesi gerektiğini ve bunların; mali yeterlilik, mesleki yeterlilik ve mesleki saygınlık olduğunu söyledi. Mesleki yeterlilik ve saygınlık konusunda kriterlerin çok iyi tanımlanmamış olduğunu vurgulayan Çetin Nuhoğlu ‘Bu konuda önerimizi Ulaştırma Bakanlığımıza, TOBB ve TİM’e sunacağız. Bu kriterler tanımlanmalı ve bu kriterler sorgulanarak firmaların sektöre girişine izin verilmelidir. 2014 itibariyle bu yapının kurulması lazım. Küçük firmaların sayısı artıyor, ama ölçek ekonomisi dediğimiz daha güçlü yapılar oluşamıyor. Bu güçlü yapıların oluşması gerekir’ dedi.  
 Bartık ‘Filomuz Tırsan Treylerlerinden Oluşmaktadır’
Eyüp Bartık törende yaptığı konuşmada ‘Tırsan, kalitesi ile tüm rakiplerinden farklı bir noktadadır. Gururla söyleyebilirim ki, şu anda filomuzun tamamı Tırsan araçlarından oluşmaktadır. Tüm teknik analizleri yaptık, lastik ve yakıt maliyetlerini inceledik. Filomuzun tamamını Tırsan yaptık. Bugün 500’den fazla treylerimiz var’ dedi.
Bartık ‘Yan Yana Gelip Büyümeliyiz’
Türkiye lojistik sektörü hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bartık ‘Sektörümüze pozitif motivasyonla bakıyorum. Ülkemizde lojistiği doğru şeklide yapan tüm firmalara ihtiyaç var. Dünyaya bakıldığında ülkemizin merkezi konumu görülüyor. Türkiye lojistikte aktarma merkezidir. Kurumsallaşmalı ve yurt içinde birleşmeliyiz. Bu amaçla olağanüstü çaba sarf ediyorum. Belki de Türkiye’deki ilk birleşme haberinin geleceği firmayız. Kısaca yan yana gelip büyümeliyiz. Doğru yatırımlar, doğru planlama ile işimizi yaptığımızda ve kaynaklarımızı doğru kullandığımızda bizim ile hiçbir ülke rekabet edemez’ dedi.  
Yeni Nesil Perdeli Maksima+ Tren Yüklemeli Semi-Treyler  
Uluslararası taşımacılık yapan lojistik firmalarının intermodal taşımacılık ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen Yeni Nesil Perdeli Maksima+ Tren Yüklemeli araç, aynı zamanda DEKRA tarafından onaylanan yük emniyeti sertifikasına da sahiptir. Yük emniyeti sertifikası, treylerlerin üst yapısının sağlamlığının Avrupa standartlarında olduğunu belgelemektedir. Sağlamlık ve kalite, Tırsan ürünlerinde uluslararası standartlarında sunulmaktadır.
 

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat