Çetin Nuhoğlu Kayseri'de adaylığını resmen açıkladı

UND Yönetim Kurulu ve Eski İstişare Kurulu Başkanı ÇETİN NUHOĞLU KAYSERİ ‘DE, önümüzdeki dönem Uluslararası Nakliyeciler Derneği başkanlığına "Sektörü yeniden ayağa kaldırmak için" aday olduğunu resmen açıkladı.

cetin_nuhoglu_.jpg

UND Yönetim Kurulu ve Eski İstişare Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Kayseri'de nakliyecilerle bir araya geldi. Nuhoğlu burada düzenlediği basın toplantısında UND Başkanlığı'na resmen aday olduğunu açıkladı. Konuşmasına "Benim Başkanlığıma kim karşı çıkar? Kim niye destekler diye?" başlayan Nuhoğlu, U.N. Ro-Ro destekçilerinin karşı çıkarken, çocuklarının geleceğini düşünen tüm nakliyecilerin destek vereceğini belirtti. Nuhoğlu, "Bugün size güvenerek başkanlığımı resmen açıklıyorum" dedi.

Benim başkanlığıma kim niye karşı çıkar ? Kim niye destekler ?

Sn. Nuhoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle;

Bugün benim gerçekten kendi memleketim olarak gördüğüm Anadolu'nun zirvesinde, KAYSERİ’ deyim. Öncelikle sizlerle burada olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Yıllardır sizlerle beraberiz. 2001- 2007 yıllarında 6 yıl bir ekip olarak Uluslararası Nakliye sektörüne hizmet ettik. Bizim dönemimizde en parlak dönemini yaşayan sektör bugün önemli zorluklarla karşı karşıyadır.

Özellikle son 2 yıldır dünya da yaşanan gelişmelere yönetimsel hataların da eklenmesiyle sektör bugün hak ettiği yerden çok uzaklara düşmüş durumdadır.

Tekrar güçlenmemiz, Türkiye’nin ihracatından daha fazla pay almamız gerekiyor. Serbest Ticaret adına bazı arkadaşlarımızın desteklediği yabancı firmalar sadece Türk nakliyesi için değil, aynı zamanda Türk malının ihracatı içinde çok önemli bir tehlike haline gelmiştir.

2007 yılında Batı kapılarından çıkan yabancı araçların oranı % 22’ iken , bugün % 45 lere çıkmış durumdadır. Bu hızla devam ederse zaten kotalarla, vizelerle binbir çeşit engelle mücadele eden Türk nakliyecisinin yabancılara karşı ya karşı ayakta kalması mümkün olamayacaktır.

 

Bu gidişata dur demek için göreve talibiz !

Son zamanlarda yaşanan ikinci önemli olay da, yaptığı haksız rekabet sebebiyle tazminat hakkımız  doğan UN RoRo ile Yönetim Kurulunun anlaşarak sektör menfaati ile bağdaşmayacak şekilde davanın geri çekilmiş olmasıdır.

Geçen zaman içinde bu anlaşma ile ilgili makul mantıklı ve sektör menfaatini savunan bir gerekçe de henüz açıklanabilmiş değildir.

Burada çok net görünüyor ki, tüm sektör bir şirketin insafına ve emrine bırakılmış ve 1.500 nakliyecinin hakkı gasp edilmiştir.

Bu nakliyecinin uğradığı zararların tazmininin engellenmesidir.

UND Deniz’in 9 milyon Euro’luk zararının, 3 katı geri alma hakkının engellenmesidir.

Bu, onur ve gururla kendini başarısız hisseden eski yönetimin hakkının teslimidir.

 

 

Sektörün hakkını sonuna kadar savunmak için göreve talibiz !

Değerli KAYSERİ’li dostlarım;

Son yaşanan gelişmeler ve sektörün içinde bulunduğu zor dönem bugün için acil müdahaleyi gerekli kılmış ve sektörün geleceğini düşünen kesimleri harekete geçirmiştir. Kayseri'ye ayak bastıktan beri gördüğümüz ilgi sevgi de bunun bir göstergesidir.

Sektör bugün, önünü görmesine yardımcı olacak bir umut ışığına ihtiyaç duyuyor. BU UMUDUN ADI UND' dir. Dernek üyelerinin sahip çıkması ile ayağa kalkacak ve herkes için yeniden umut olacaktır. Bunun için güçlü bir tarihi, önemli tecrübesi ve enerjisi vardır.

Başlatmış olduğumuz bu hareket ile Türkiye'nin en önemli meslek örgütlerinden olan UND bir an önce güçlü yapısına geri dönecektir.

 

Üyelerinin gücü en büyük sermayesi olan UND;

Bölge Çalışma Gruplarını, Ülke Çalışma Gruplarını

Güçlü bir Yönetim Kurulunu,

Geleceğin ve tarafsızlığın teminatı İcra Kurulunu,

Sektörün aklı ve vicdanını temsil eden İstişare Kurulunu, tekrar hayata geçirecektir.

Bunu geçmişte yaptık, yeniden yapacak güce sahibiz !

Derneğimizde, Şeffaf ve hesap verebilir bir yapı kurulması, Sektörde güvenin merkezi olması, kamuda muhatap alınması için ve akçeli işlerde duyarlı davranabilmesi ve hepsinden önemlisi SEKTÖRDE HEM HAKEM HEM OYUNCU OLMAMAK İÇİN eskiden olduğu gibi İcra Kurulu modeline geri dönülecektir.

Bugün Kayseri ile devam eden ziyaretlerim diğer bölgelerle devam edecektir.

Eskisi gibi sizlerden, önce Bölge Çalışma Gruplarınızı seçmenizi, onların da  toplanarak kendilerini en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları Yönetim Kurulu Üyelerini, Genel Kurul'a aday göstermelerini sektöre ve geleceğimize sahip çıkma adına rica ediyorum.

 

Başta dile getirdiğimiz sorumuzun cevabını şimdi verelim...

Benim Başkanlığımı Kim İster

Benim başkanlığımı bu işi çoluk çocuğunun istikbali olarak gören, tüm üyeler destekler. 35 yıldır hizmet sunduğum bu sektör beni 6 yıl UND başkanlığa, 4 yıl UND istişare kurulu başkanlığına, 10 yıldır da TOBB Ulaştırma Taşımacılık Sektör Meclis Başkanlığı görevine seçti. Bütün bu görevleri de alnım ak başım dik tamamladım ve yapmaya

 

Kim istemez ve desteklemez ?

Ben sadece göreve gelir gelmez sektörün hakları için dava açacağımız UN RORO ve onunla iyi ilişkiler içinde olanlar istemez.

Değerli meslektaşlarım..

İhracatımızın en önemli gücü ve Yüzbinlerce kişinin geçim kaynağı olan bu sektörün kaderi küçük bir grubun keyfine bırakılamaz !

Anadolu'ya yayılmış bu sektörün gerçek sahipleri bu gidişe Genel Kurul’da dur diyecektir.

Yeni dönemde genel kurulda seçilecek ekiple beraber başkan olarak bu sektörü hak ettiği yere getirmek için aday olduğumu açıklıyorum.

Bu yola çıktık, Kayseri için, sektörümüz için, ülkemiz için hayırlı olsun !

 

 

 

 

 

 

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat