Ticari araç alımlarında ALJ Finans’ın desteği büyüyor

Lojistik sektörüne girmesinin üzerinden kısa bir süre geçen ALJ Finansman A.Ş, firmaların ticari araç alımlarında sunduğu kredi çözümleri ile sektörün büyümesine destek sağlıyor. ALJ Finans’tan kredi kullanan Alp Özler Nakliyat, filosuna 35 adet Schmitz perdeli semi treyler kattı.

 
arj_finans.jpg

ALJ Finansman A.Ş, taşımacılık firmalarına sunduğu finansal çözümlerle, ticari araç ve lojistik sektörünün büyümesine destek veriyor. Türkiye’nin önde gelen taşımacılık firmalarından Alp Özler Nakliyat, ALJ Finans kredisi kullanarak ENKA’dan 35 adet Schmitz perdeli semi treyler satın aldı.

Alp Özler Nakliyat’ın yeni araçlarının teslimat törenine Alp Özler Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Gece, ENKA Pazarlama İç Anadolu Bölgesi Satış Yöneticisi Yusuf Odabaş, ALJ Finans Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Melis Balıkçı ve ALJ Finans Bölge Satış Sorumlusu Emrah Barış katıldı.

Kurulduğu 1994 yılından bu yana istikrarlı büyümesini sürdürerek Türkiye’nin önde gelen taşımacılık firmalarından biri haline gelen Alp Özler Nakliyat, bünyesinde yer alan Yılnak (Yılmaz Ağır Nakliyat), Akartur, Seher Turizm firmaları ile taşımacılık ve lojistik hizmeti veriyor. Alp Özler Nakliyat, Coca Cola ve yan ürünleri olmak üzere birçok büyük firmanın ürünlerinin Türkiye geneline dağıtımını da gerçekleştiriyor. 

“ALJ Finans elimizi kuvvetli hale getirdi”

Taşımacılık sektöründe Schmitz Light treyler, perdeli kapaksız dorse gibi araçların Türkiye’deki ilk kullanıcıları olduklarını hatırlatan Alp Özler Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Müdürü Dursun Gece, “Tenteli dorseler ile kuru yük taşımacılığı yapıyoruz ve taşımacılık faaliyetlerimizin yüzde 70’i yurtiçi oluyor. Filomuzda genelde Mercedes çekici ve Schmitz dorse gibi kolay alınıp, kolay satılabilen araçları tercih ediyoruz. Araç alımlarımızın büyük oranında kredi kullanıyoruz. ENKA ile dorse alımı kararımız kapsamında görüşürken, bize kredi kullanımı için ALJ Finans’ı önerdiler. Biz de banka bürokrasisinden kurtulabileceğimizi düşünerek kabul ettik. Bize sunulan imkanlar, günün şartlarına göre gayet iyi ve rekabetçi bir teklifti ve taleplerimizi de karşılıyordu. Böylelikle dorselerimizin alımını ALJ Finans kredisi ile gerçekleştirdik. ALJ Finans’ın lojistik ve ticari araç sektörüne çok şeyler katacağına inanıyorum. Kullanıcı olarak bizim elimizi bankalara karşı kuvvetli duruma getiriyor. ALJ Finans ile ilişkilerimizin gelecekte daha da artacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Merkezi Ankara Lojistik Üssü’nde bulunan Alp Özler Nakliyat, Mersin, Konya, İstanbul, Elazığ ve Tarsus’ta bulunan şubeleri ile hizmetlerini sürdürüyor. Mersin şubesinden deniz yolu ile taşımacılık da yapan Alp Özler Nakliyat’ın ayrıca Gebze’de 7 bin 500 kapalı toplam 21 bin metrekare alana sahip lojistik deposu bulunuyor.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat