Banner


THY ve MNG 'den büyük imza

THY Teknik A.Ş, MNG Havayolları ile A330-200F kargo uçakları için 5 yıllık Komponent Pool Sözleşmesi imzaladı.

 
thy_mng.jpg

THY Teknik A.Ş., MNG Havayolları ile imzaladığı sözleşme ile MNG Havayolları’nın 30 Ağustos 2012 tarihinde filosuna kattığı ve bundan sonra teslim alacağı A330F kargo uçakları için 5 yılı kapsayan bir süre için anlaşmaya vardı. THY’den yapılan açıklamaya göre, bu sözleşmeye ek olarak THY Teknik A.Ş., MNG Havayolları A330F kargo uçakları için hat bakım ve parça desteği de sağlayacak ve gelecekteki üs bakım hizmetleri için de görüşmelerini devam ettirecek.

THY Teknik A.Ş. yetkilileri MNG Havayolları’na, Komponent Pool Sözleşmesinin taraflar arasında uzun dönemli iyi ilişkilerin geliştirilmesi ve iş ilişkilerinin daha ileriye götürülmesi için bir adım olduğunu belirterek, THY Teknik A.Ş.’ye duyulan güvenceden dolayı memnuniyetlerini ve THY Teknik A.Ş.’nin sağlayacağı hizmetin kalitesi ile MNG Havayolları’nın beklentilerinikarşılayacaklarına inandıklarını bildirdi.

MNG Havayolları temsilcileri ise, Türkiye’nin hava kargo kapasitesinde pay sahibi bir havayolu olarak, filolarına A330-200F uçağını kazandırmaktan ve hizmetlerinin kalitesine güvendiklerini, bölgenin en güçlü MRO şirketlerinden biri olan ve THY Teknik A.Ş.’nin de desteğini almaktan memnun olduklarını açıkladılar.

Türk Hava Yolları’nın iştiraki olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. bölgesinin lider bakım ve onarım merkezi olarak, Boeing ve Airbus uçaklarına gövde, motor, yedek güç ünitesi, iniş takımları ve

komponent bakım hizmeti veriyor. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türkiye merkezli müşterilere ek olarak Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden 100’ü aşkın müşteriye İstanbul’daki bakım merkezinde istihdam ettiği 3.000’den fazla nitelikli personel ile bakım ve onarım hizmeti sunuyor.

1996 yılının Şubat ayında kurulan MNG Havayolları ise Kasım 1997’de orta menzilli Airbus A300B4 ile hizmet vermeye başladı. Bugün Luton (İngiltere), Köln, Münih, Leipzig (Almanya), Paris (Fransa ), Amsterdam’a (Hollanda) tarifeli kargo seferleri yapan MNG Havayolları, 4 Airbus A300 B4-F, 2 Airbus A300-605R, 2 Boeing 737-400S, 1 A330-200 uçağından oluşan filosu ile operasyonlarına devam ediyor.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat