Banner

Pegasus, artık Batum ile büyüyor

Pegasus Hava Yolları'nın Gürcistan'da Tiflis'ten sonraki 2. uçuş noktası olan "Batum" seferleri 8 Ekim tarihinde başladı.

 
pegasus_batum.jpg

Destinasyonlarına yurt içi ve yurt dışında her geçen gün bir yenisini ekleyen Pegasus Hava Yolları, 8 Ekim 2012 tarihinden itibaren İstanbul-Batum tarifeli seferlerine başladı. Batum uçuşu, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. İlk tarifeli uçuşu, Gürcistan Acara Özerk Bölgesi Başbakanı Levan Varshalomidze karşıladı.

Törende bir konuşma yapan Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Pegasus'un Tiflis'in ardından, Gürcistan'daki 2. nokta olarak başlayan Batum uçuşlarıyla Kafkaslar'daki varlığını perçinlediğini söyledi.

Sabancı, "Türkiye'de uçmayı lüks olmaktan çıkaran havayolu şirketi olarak, bu misyonumuzu yurt dışında da sürdürüyoruz. Pegasus olarak 25 ülkede 59'a destinasyona uçuyoruz. Batum uçuşlarımız ile Ekim 2010'da uçmaya başladığımız Tiflis'ten sonra Gürcistan'da 2. uçuş noktamızı da hizmete sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Böylece Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlar'dan sonra Kafkaslar'da da uçuş ağımızı genişleterek, bu bölgedeki misafirlerimiz için de uçmayı bir lüks olmaktan çıkarıyoruz. Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu barındırdıkları potansiyel ve fırsatlar bakımından Pegasus için öncelikli bölgelerin başında geliyor. Özellikle 6 ülkeden oluşan yaklaşık 63 milyonluk nüfusa sahip olan Türki Cumhuriyetler'de, halihazırda yaklaşık 1,5 milyon yurt dışına uçan misafir yer almakta.  Gerek ekonomik büyüme gerekse bu bölgelerdeki ticari fırsatlara bakıldığında daha bu bölgelerde alınabilecek çok yol olduğunu görüyoruz.  Tarifeli uçuşlara başladığımız ülkelerde sunduğumuz rekabetçi fiyatlarla, misafirlerimizi uçmanın Pegasus yolu ile tanıştırdık ve tanıştırmaya da devam edeceğiz. Ekim 2010'da uçmaya başladığımız Gürcistan'ın başkenti Tiflis hattında 2 yılda 174.287 tarifeli misafirimizi taşıdık. Bu misafirlerin yüzde 46'sı İstanbul'dan başka ülkelere geçiş yaptı. Bugün de yola Batum hattı ile devam ediyoruz. 2011 yılında Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu olduk, önümüzdeki yıllarda da dünyanın en hızlı büyüyen havayollarının başına yerleşmeyi hedefliyoruz" dedi.

Pegasus'un Batum sefer biletleri Temmuz ayında 49,99 Euro'dan başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. Pegasus Hava Yolları'nın Batum seferleri 8 Ekim'den itibaren Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri İstanbul'dan karışlıklı olarak gerçekleşecek. Sefer biletlerine ve detaylı bilgiye www.flypgs.com internet sitesinde ulaşabilir.

Pegasus misafirleri, Batum'dan Türkiye'de Adana, Ankara, Antalya, Batman, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon olmak üzere 14; yurtdışında ise Almata, Beyrut, Donetsk, Dubai, Kharkiv, Kıbrıs,  Kopenhag, Köln, Krasnodar, Londra, Marsilya, Omsk, Tahran ve Telavi olmak üzere 17 olmak üzere toplamda 31 noktaya bağlantılı olarak uçabilecekler.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat