e
Banner


Mercedes-Benz 2. elde iki de iki hedefliyor

Mercedes-Benz Türk A.Ş. bünyesindeki 2. el ticaret şirketi Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., büyümesini sürdürüyor. 2012’nin ilk yarısında yakaladığı toplam 3 bin adet alım-satım hacmi ile Daimler AG bünyesinde Almanya’nın ardından ikinciliğe ulaşan şirket, yılsonunda bu rakamı ikiye katlamayı hedefliyor.

mecedes kamyon 2.el

2009 yılından beri Mercedes-Benz Türk A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren 2. el ticaret şirketi Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., sektöründe hızlı ilerliyor. Sadece Mercedes-Benz marka araç değil, her marka ve model taşıtın takas şeklinde veya yeni araç alımından bağımsız peşin alım ve satım gerçekleştiren şirket, yılın ilk yarısında da yeni başarılara imza attı. Şirket, 2012 ilk yarısında TruckStore’da 575 kamyon, BusStore’da 165 otobüs, Used1’da 420 hafif ticari araç ve EL2’de 110 otomobil ile toplamda 1.270 adetlik satış gerçekleştirdi. Alım ve satım hacminin  3.000 adet seviyesinde gerçekleştiği dönemde bu adedin yaklaşık olarak yarısı Mercedes-Benz dışındaki markalardan oluştu. Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş, TruckStore ve BusStore markalarında gösterdiği yüksek performans ile küresel anlamda önemli bir başarı yakalayarak Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG grubunda örnek faaliyet konumuna ulaştı.  Bu markalar, 2012 yılının ilk yarısındaki adetsel performansları ile Daimler AG bünyesinde Almanya’nın ardından ikinciliğe ulaştılar. 

İlk yarıda %50 büyüdü

Değerlendirme toplantında konuşan Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Osman Nuri Aksoy, yakaladıkları alım-satım adetleriyle geçen yılın aynı dönemine göre %50 büyüdüklerini söyledi. Yılsonunda toplam hacimlerini 6 bin adede çıkarmayı hedeflediklerini açıklayan Aksoy, şunları aktardı: “TruckStore ve BusStore markalarının 2. el araç alım ve satım hizmetleri dışında sunduğu, geri alım taahhütlü 2. el satış ve kısa dönem kiralama ürün ve hizmetleri de sektörde önemli ihtiyaçları karşılayarak müşterilerimiz tarafından yoğun talep görüyor. TruckStore ve Used1 markaları ise Türkiye’de her marka ve tipteki ağır ve hafif ticari araçlar için sunduğu 2. elde garanti hizmetiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek pazarda fark yaratıyor. BusStore markası, her marka ve model otobüs temin imkanlarıyla ihracat pazarlarına yönelik tüm ticari fırsatlar ve potansiyelleri değerlendiriyor. Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş. olarak, fuar katılımı, bölgesel müşteri yemekleri, Türkiye’nin birçok farklı ilini ziyaret eden Roadshow’ları gibi farklı pazarlama aktiviteleri ile ticari araç markalarının pazar bilinirliğini arttırmayı, potansiyel alıcı ve satıcılara ulaşmayı hedefliyoruz.”

İş partnerleri olan Mercedes-Benz Türk bayileri ile satış noktası oluşturma yönünde yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Aksoy, “Vizyonu 2.el taşıt pazarında güvenilirliği ve sunduğu ürün ve hizmetlerin çeşitliliği ve kalitesi ile pazarda müşterilerin ilk tercih ettikleri lider ve öncü kurumsal marka olmak olan Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., merkez ofisi yanısıra, Türkiye çapındaki Mercedes-Benz Türk bayilerinde, tüm marka/model araçlara yönelik 2. el ürün ve hizmetleri ile 2.el  araç ticaretine Mercedes-Benz güveni ve hizmet kalitesini getirmeye devam ediyor” dedi.

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat