Banner

Etiketler: ahmet arslanYeni Ulaştırma Bakanı belli oldu


Yayın: 24-05-2016
Kategori: Karayolu

Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na Ahmet Arslan'ı atadı.
Bakan Ahmet Arslan: 2017 taşımacılıktan lojistiğe geçiş yılı olacak


Yayın: 21-01-2017
Kategori: Lojistik

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılında tamamlanacak olan Lojistik Master Planı çalışmasıyla bütün ulaştırma koridorlarında taşımacılıktan lojistiğe geçileceğini söyledi.

zirve_banner

 

 

 

UND, Çetin Nuhoğlu ile yola devam dedi


Yayın: 05-03-2017
Kategori: Karayolu

Bu yıl 43. yılını kutlayan UND'nin Genel Kurul Toplantısı 4-5 Mart tarihleri arasından İstanbul Pullman Otel'de yapıldı. Çetin Nuhoğlu'nun tekrar başkan seçildiği Genel Kurul'a Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı. Sektörle ilgili müjdelerin verildiği genel kurula çok sayıda nakliyeci katıldı.
zirve_banner

Avrupa-Asya arasında en güçlü halka olacağızAhmet ARSLAN / Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı 
Borusan Lojistik Eko Liman Sertifikası’nı Bakan’ın elinden aldıBorusan Limanı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan “Yeşil Liman/Eko Liman” sertifikası aldı. 
Bakan Arslan: Bölgenin yakıt ikmal merkezi haline geleceğiz


Yayın: 30-06-2017
Kategori: Denizyolu

 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk boğazlarından uğraksız geçiş yapan gemilerin zorunlu gereksinimlerini karşılamak üzere bekleme sürelerinin 2 günden 7 güne çıkarılmasına ilişkin hukuki sürecin tamamlanmak üzere olduğunu, en kısa sürede uygulamaya geçirilerek bölgenin yakıt ikmal merkezi haline getirilmesinin önü açılacağını söyledi.
Denizyolu dış ticaretteki payını 5’e katladı


Yayın: 22-05-2018
Kategori: Denizyolu

Çıkarılan 354 adet mevzuatla, yapılan 41 adet uluslararası sözleşme, 62 adet denizcilik anlaşması ve 10 adet kardeş liman anlaşmasıyla Türk denizcilik sektörünün uluslararası arenada rekabete hazır hale getirildiğini vurgulayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, denizyolunun parasal değer olarak dış ticaret içerisinde aldığı payın 2003’e göre neredeyse 5 kat arttığını 57 milyar dolar olan rakamın 228 milyar dolara yükseldiğini aktardı.