Banner

Etiketler: socarÖzel Röportaj: Petkim hangi lojistikçileri, neden tercih ediyor?2012 yılında denizyolu, karayolu, demiryolu ile 1 milyon 652 bin tonluk sevkiyat gerçekleştiren Petkim, paketlemeden, yurtiçi nakliye ve depolamaya kadar lojistik ihtiyaçlarının tamamını outsource ediyor. Maliyet azaltma hedefi ile 2004 yılında yılından bu yana kademeli olarak dış kaynak kullanımına başlayan şirket Ulusoy Lojistik, Omsan Lojistik, Arkas, İkra Lojistik, SDV Horoz, Elmas Lojistik, Karadeniz Nakliyat, Beta Lojistik, Gökbil, Bosphorus Lojistik, TGL Lojistik gibi 100’e yakın tedarikçiyle iş ortaklığı yapıyor.

Petkim Konteyner Limanı için tarihi imzaTamamlandığında Ege Bölgesi’nin en büyük entegre limanı olacak Petkim Konteyner Limanı yatırımı için imzalar bugün atıldı. Türkiye’de 11.000 TEU kapasiteli gemilerin yanaşabileceği ilk liman olma özelliği taşıyacak Petkim Konteyner Limanı’nın kapasitesi, Alsancak Limanı’nın bugünkü kapasitesinden yaklaşık yüzde 50 daha fazla olacak.
Türk müteahhitlerden yurtdışı atağı


Yayın: 28-02-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

2 ayda yurtdışında 5 milyar dolara yakın proje üstlenen Türk müteahhitleri,  2013’e hızlı başladı.
SOCAR geleceğin yakıtı CNG ile kazandırıyor


Yayın: 21-03-2016
Kategori: Özel Röportaj

Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, Türkiye’nin ana ticaret yolları üzerinde konumlandırdığı perakende OTO-CNG istasyon ağı “SOCAR CNG” ile Türkiye’yi “Mavi Koridor” (Blue Corridor) ile tanıştırıyor. Şirket geliştirdiği “DUAL SYSTEM” ile dönüşüm ve menzil problemini, CNG istasyonları ile de ulaşılabilirlik sıkıntısını ortadan kaldırıyor.