Banner

Etiketler: adr



Treyler sektörüne merdiven altı zincir vuruyor!



Treyler sektörü açısından merdiven altı üretimlerin engellenmesi, ADR ve ATP konvansiyonlarının uygulanabilmesi için tüm altyapının eksiksiz oluşturulmasının en önemli konular arasında yer aldığına dikkat çeken Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Serin, “Sektörümüzün sorunları ne kadar hızlı çözülürse, hem 2012 hem de sonrası için sektörün adeta bir patlama yapması o kadar hızlı olacaktır” dedi.

 




Taşımacılar ADR’li tankerde Serin diyor


Yayın: 19-12-2012
Kategori: Ticari Araçlar

Serin Treyler, Mersin’in önde gelen firmalarından Ataş Akaryakıt’a ve  Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Fatih Bozdemir’e bir Adet ADR’li Tanker Treyler ve  bir adet Man TGS 18400 ADR’li çekici teslim etti.





Lojistik sektörü ‘şiddetli depremin’ faturasını ödüyor



Fiyat odaklı keskin rekabetin lojistik sektörünü artık sürdürülemez bir noktaya taşıdığını söyleyen Konsped Genel Müdürü Mete Tırman, tabanı kaynayan sektörde depremin şiddetinin de arttığına dikkat çekiyor. 2012’nin bu açıdan bir önceki yılı arattığını ve kâr marjlarının neredeyse dibe vurduğunu kaydeden Tırman, her yıl ölçeğini büyütmesi beklenen demiryolu taşımalarında da tablonun tersine döndüğünü vurguluyor. Tırman, demiryolunda geciken yapısal dönüşümün de sektöre kan kaybettirdiği görüşünde.




ADR’deki erteleme tansiyonu yükseltiyor!



Akaryakıt, lojistik ve araç ürecileri ADR’ye kilitlenirken, yayınlanan yeni yönetmelikle taşıma araçları ve üniteleriyle ilgili hükümler 1 Ocak 2014 tarihine ertelendi. Kararı değerlendiren sektör temsilcileri; hizmet verdikleri alanlar kadar can ve mal güvenliği açısından da son derece önemli olan yönetmeliğin bir an önce devreye alınmasını talep ediyor.




BOYADA ‘MEVSİMSEL LOJİSTİK’ ANLAYIŞI YAYGINLAŞMALI


Yayın: 20-02-2013
Kategori: Özel Röportaj

Boyada olduğu gibi lojistik sektöründe de teknolojik altyapı tarafında ciddi ilerlemelerin ve değişimin söz konusu olduğuna dikkat çeken BOSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Faik Bitlis, “Bu nedenle boya sektörünün lojistik firmalarından faydalanma olanaklarını geliştirmesi, zorlaması ve yenilikler talep etmesi gerekiyor” diyor.
 





DGM Türkiye eğitim yelpazesini genişletti



Eğitim, paketleme ve danışmanlık faaliyetleri ile tehlikeli maddelerin lojistik süreçlerinde oluşan hizmet ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan DGM Türkiye,artık tehlikeli madde kazalarına müdahale sürecinde görev alacak personele yönelik de eğitimler sunuyor.




Aktifsped bölgesel oyunculuk yolunda



Uzun yıllardır işbirliği içinde olduğu Hoyer Grup’a 2012 yılında çoğunluk hissesini satan Aktifsped, bu işbirliklerinden doğan sinerjiyle hedeflerini de büyüttü.




Tehlike madde taşımacılığında milat: 2014



Tehlikeli madde taşıyan araçlara uygunluk belgesi verecek bir kurum olmadığı için ‘taşıma araçları/üniteleriyle ilgili’ hükümleri bir yıl daha ertelemek zorunda kaldıklarını belirten Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Mehdi Gönülalçak, 2014 yılında Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik’in tamamen yürürlüğe girmesiyle sektörün tek elden yürütüleceğini ve gözle görülür bir dönüşümün yaşanacağını söylüyor.





Lojistiği profesyonel ellere bırakan akaryakıtçılar kazanıyor


Yayın: 26-02-2013
Kategori: Akaryakıt

Akaryakıt Ana Dağıtım Şirketleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Lukoil Genel Müdürü Alexander Terletskiy, akaryakıt sektöründe lojistik süreçler için dış kaynak kullanımının firmalara önemli faydalar sağlarken, aynı zamanda ölçek ekonomisi yaratıp, birim maliyetlerini düşürdüğünü söylüyor.




TREDER’den ADR Yönetmeliği açıklaması


Yayın: 28-02-2013
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: adr treder

Treyler sektöründe merdivenaltı üretimin önünün kesilmesini sağlayacak ADR Yönetmeliği’ne desteğini bir kez daha açıklayan TREDER, yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin sahtecilik ve “change” olaylarını engellemek için treyler plakasına vergi getirilmesini isteyen TREDER’in plakaya cüzi vergi talebini gereksiz kılacağını da belirtti.