Banner

Etiketler: tekstil ve lojistikREKABETTE EN BÜYÜK KOZUMUZ LOJİSTİKHazır giyim ve konfeksiyon sektörü için lojistiğin rekabette en büyük kozlarından biri olduğunu belirten İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Hikmet Tanrıverdi, sektör olarak bu alandaki maliyetleri aşağı çekebilmek için ise ‘Ortak Satın Alma Platformu’ oluşturmaya başladıklarını söylüyor.
Lojistikte ‘UCUZ ETİN YAHNİSİ’ Türkiye’ye kaybettirirTürkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD)  Başkanı Cem Negrin, sektörleri açısından gerek Avrupa’ya karayolu ile yapılan taşımalarda gerekse de hava ve denizyolunda transit sürelerin kısalmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor. Türkiye’de üretici firmalar açısından lojistik açıdan dış kaynak kullanıma uygun bir yapı oluştuğunu vurgulayan Negrin, “Türkiye lojistik sektörü dört dörtlük çalışıyor” diyor.
Feta Tekstil lojistiği de kalite süzgecinden geçiriyorInspire markasıyla sunduğu ürünleriyle yurtiçinde olduğu kadar dış pazarlarda da geniş bir müşteri portföyüne ulaşan Feta Tekstil, lojistik süreçlerini merkezinden koordine ediyor. “Altın kuralımız, istenilen ürünü, istenilen zaman ve kalitede alıcısına teslim etmek” diyen Feta Tekstil Yöneticisi Cemal Bulut, süreç ve kalite kontrolünü lojistikte de ilk sıraya yerleştirdiklerini, özellikle ihracatta tecrübeli şirketlerle çalıştıklarını söylüyor.
TGSD Başkanı Cem Negrin: ‘Anadolu açılımı lojistikle desteklenmeli’


Yayın: 21-03-2013
Kategori: Tekstil

Hazır giyimin ihracattaki en güçlü silahlarından birinin lojistik olduğunu, ancak iç pazarda aynı başarıyı yakalayamadıklarını vurgulayan TGSD Başkanı Cem Negrin, “Üretimi Anadolu’ya kaydırıp maliyet iyileştirmesine gidebilmek için öncelikle iç lojistik süreçleri yeniden düzenlenmeli” diyor. Negrin 'TGSD Lojistik Platformunu kurmaya yönelik hedeflerimiz bulunuyor. İhracatçı firmalara çağdaş koşullarda süratli, güvenli ve kaliteli lojistik hizmet sağlanmasını amaçlayan bu proje için önümüzdeki dönemlerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz' diye konuşuyor.
İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi’den Lojistik Çözüm ReçetesiModa, marka ve tasarım anlamında son yıllarda önemli gelişmeler kaydeden hazır giyim sektörü, ticarette organizatör ülke olma hedefi için lojistik paydaşlarından da destek bekliyor.

Uludağlı tekstilciler Asya-Pasifik yolcusuSon yıllarda gerçekleştirdiği Ar-Ge projeleriyle ve uluslararası fuar organizasyonlarıyla Türk tekstil sektörünün dünyadaki ekonomik krizlerden fazla etkilenmeden gelişmesini sağlayan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Avrasya ve Asya- Pasifik ülkelerine yönelik çalışmalarının meyvesini aldı. Bu ülkelerle çeşitli stratejik ortaklık çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydeden UTİB Başkanı İbrahim Burkay, Birlik olarak 2013 hedeflerini 1,4 milyar dolar ihracat olarak açıklıyor.
MANGO lojistik yatırımlarını artırıyorMango dünya çapında daha çok ülkeye ulaşabilmek ve mevcut satışlarını geliştirebilmek için düğmeye bastı. Grup bu çerçevede lojistik de dahil birçok alanda 256 milyon avroya ulaşacak bir yatırım atağına giriyor. Şirket Ankara’da 3,000 m2’den büyük yüzölçümüne sahip dünyanın en büyük mağazasını açacak.