Banner
Banner

Etiketler: demiryolu lojistikDemiryolu Lojistik büyümeye devam ediyor


Yayın: 20-12-2012
Kategori: Demiryolu
Etiketler: demiryolu lojistik

“Hızlı, güvenli ve ekonomik hizmetler için doğru adres” sloganıyla 2005 yılında kurulan Demiryolu Lojistik, genç bir şirket olmasına rağmen, imza attığı başarılarla planladığı hedeflerin çok ötesinde büyümeye devam ediyor.

Demiryolu Lojistik alternatif rotalarla Ortadoğu taşımalarında ezber bozacakDemiryolu ile akaryakıt taşımacılığı alanında uzmanlaşan Demiryolu Lojistik, uluslararası alanda yeni hatlarla hedef büyütüyor.
Demiryolu Lojistik akaryakıt devlerini raylara taşıyorDemiryolu Lojistik ve TÜPRAŞ Türkiye’de devrim niteliğinde bir proje için güçlerini birleştiriyor. Demiryolu Lojistik Genel Müdürü ve TCDD Hareket Dairesi Eski Başkanı Süleyman Yavuz, proje ile taşınacak akaryakıt miktarının 2 milyon 630 bin tona yükseleceğini söylüyor.
Demiryolu kanununu sektör nasıl değerlendiryor?Demiryolu taşımacılık sektörünün uzun süredir beklediği Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleşmesi Hakkında Kanun yürürlüğe girdi. Özel sektörün önünü açacak ve uluslararası rekabette Türkiye’ye ivme kazandıracak olan kanunun yeni bir dönemin kapılarını açacağını belirten sektör temsilcileri, ilk adım atıldı, sıra pratikte diyor.
Demiryolu Lojistik, Transsibirya hattına rakip olacak


Yayın: 15-04-2015
Kategori: Demiryolu

Sektöründe önemli ilklere öncülük eden Demiryolu Lojistik, şimdi de tarihi İpek Yolu’nu demiryoluna taşıyacak yeni bir projeye hazırlanıyor. 
TÜPRAŞ’ın akaryakıt sevkiyatları Demiryolu Lojistik’e emanet


Yayın: 15-07-2015
Kategori: Demiryolu

Demiryoluyla akaryakıt taşımacılığı modeline öncülük eden Demiryolu Lojistik, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ’ın İzmit, Kırıkkale ve Batman rafinerileri arasındaki akaryakıt taşımalarını organize ediyor. Demiryolu Lojistik Genel Müdürü ve TCDD Hareket Dairesi Eski Başkanı Süleyman Yavuz, İzmit ve Kırıkkale rafinerileri arasında yapılan taşımaları 2 milyon tona çıkarmak için TCDD’nin 2’nci ve 3’ncü blok trenleri sefere koymasını beklediklerini vurguluyor. 

Süleyman Yavuz: Demiryolları ticaretin lokomotifi olmalıSüleyman Yavuz / TCDD Eski Hareket Daire Başkanı / Demiryolu Lojistik Genel Müdürü
Demiryolu Lojistik hizmetlerine bir yenisini eklediTÜPRAŞ’ın akaryakıt taşımalarını organize eden Demiryolu Lojistik, hizmetlerine bir yenisini ekledi. 
Demiryolu Lojistik 4 milyon ton yük için köprüler kurmaya hazırAvrupa ve Türkiye’den İran’a, İran üzerinden de Orta ve Uzak Asya’ya yılda 4 milyon ton yükün taşınabileceğini belirten Demiryolu Lojistik Genel Müdürü ve TCDD Eski Hareket Dairesi Başkanı Süleyman Yavuz, bu bölgeye yönelik geliştirilmesi planlanan her projede rol almaya ve transit koridorlar üzerinde bir köprübaşı kurmaya hazır olduklarını söyledi. 
2.4 milyon ton akaryakıt demiryoluyla taşınacak22 milyon ton akaryakıt ve LPG’nin, karayoluyla taşınmasının faturasının 165.000 ton yakıt tüketimi olduğunu vurgulayan Demiryolu Lojistik Genel Müdürü ve TCDD Hareket Dairesi Eski Başkanı Süleyman Yavuz, demiryoluyla taşınan 2 milyon 400 bin ton akaryakıtın ise yaklaşık 18.000 ton tasarruf anlamına geldiğini söylüyor.