Banner

Etiketler: otomotiv sektörüOtomotiv sektörü 2013 kaygısı yaşıyor!


Yayın: 16-09-2012
Kategori: Otomotiv

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Mehmet Dudaroğlu, sektörde bu yıl yaşanan sıkıntının 2013 yılında devam edeceği öngörüsünde bulunarak, şu tespitleri yaptı.

 
45 milyon doları Türkiye'de bırakacak yatırım!


Yayın: 25-09-2012
Kategori: Otomotiv

Otomotiv sektörünün uzun süredir beklediği test merkezi yatırımına ilk kazmanın vurulması için hazırlıklar hızlandı.

 
Devler, otomotiv sektörünün geleceğini konuşacak


Yayın: 11-10-2012
Kategori: Otomotiv

Ford Otosan, TOFAŞ, TÜPRAŞ ve Aygaz yöneticileri ICAT panelinde tartışacak…

 
Otomotiv Sektörü ve Lojistik Perspektifler


Yayın: 09-11-2012
Kategori: Otomotiv

Türk Otomotiv Sanayi, son yıllarda çok hızlı bir gelişme göstererek, ülke ekonomisi açısından önemli bir sektör haline gelmiş ve Türkiye, bölgesel konumu, yüksek pazar potansiyeli, büyüyen iç ve dış pazar hacmi ve yapılan yatırımlar sonucunda, özellikle AB ülkelerine ihraç edilen araçların “üretim merkezi” olmuştur.

 
Maersk Line’ın otomotiv sektöründeki güçlü kozu!Toyota, Honda ve Hyundai başta olmak üzere tüm ana üreticiler ile işbirliğinde olan Maersk Line, otomotiv lojistiğinde ‘tam zamanında teslim’ anlayışıyla bir adım öne çıkıyor.

Tedarik zinciri yönetimi tek taşımacılıktan ibaret değil!710 milyon Euro’yu aşan yatırım hacmiyle bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biri olan Mercedes-Benz Türk, Türkiye’deki iki fabrikasıyla Daimler ağı içinde önemli bir üretim üssü konumunda.

Otomotiv Sektöründe Lojistik Uygulamaları


Yayın: 19-12-2012
Kategori: Otomotiv

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilere Martur Sünger ve Koltuk Tesisleri Tic.ve San A.Ş.Genel Müdürü Erhan İçlek ve Lojistik Müdürü İlhan Küçükergün tarafından "Otomotiv Sektöründe Lojistik Uygulamaları"...

Aralık ihracatının lideri otomotiv


Yayın: 02-01-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

2012 aralık ayında en fazla ihracatı 1 milyar 638,8 milyon dolar ile otomotiv endüstrisi yaptı.

Otomotiv endüstrisinin önü açılıyor


Yayın: 29-01-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın geçtiğimiz hafta açıkladığı “Yeni Teşvik Sistemi” ile ilgili yeni düzenlemeler, otomotiv endüstrisinin umutlarını artırdı. OİB Başkanı Orhan Sabuncu, “yeni düzenlemeler bize güç verecek” dedi.