Banner

Etiketler: ithalatGTT denge stratejisiyle büyümenin nabzını tutacak


Yayın: 16-10-2012
Kategori: Lojistik

Yaygın acente ağı, özmal filo gücü ve deneyimli personeliyle adrese teslim hizmet sunan GTT Lojistik, Afrika, Ortadoğu gibi niş pazarlarda müşterilerinin en güçlü servis sağlayıcısı olmayı sürdürüyor.

TIRSAN-DAF Başarısı Hollanda’nın Dikkatini ÇektiAmsterdam Belediye Başkan Yardımcısı TIRSAN Treyler’i Ziyaret Etti

 
Bu ülke "lüks ithalatı" yasakladı


Yayın: 09-11-2012
Kategori: Ekonomi Gündemi

İran'da döviz tasarrufu ve yerli üretimi teşvik tedbirleri kapsamında, lüks tüketim maddeleri olarak adlandırılan bazı ürünlerin ithalat ve ihracatı durduruldu.

Kasım ayında İthalatta birim değer azaldı


Yayın: 09-01-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ithalat birim değer endeksi yüzde 3 oranında azaldı.

2013 ihracatı yüzde 11,2 büyüme ile açtı


Yayın: 28-02-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan 2013 yılı Ocak ayına ilişkin geçici dış ticaret verileri açıklandı.

Türkiye’nin büyümesini içerde cari açık dışarıda Avrupa belirleyecekTürkiye'de siyaset çok karışık olmasına rağmen ekonominin bilinçli yönetildiğini ve olumlu adımlar atıldığını belirten Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümü öğretim üyesi ve Akşam Gazetesi yazarı Doç. Dr. Deniz Gökçe, Türkiye'nin büyümesini içeride cari açığın, dışarıda ise Avrupa’nın toparlanmasının belirleyeceğini söylüyor. 
 
Kumport Limanı, ithalat ve ihracatta ilk sırayı kaptıTürkiye’nin en büyük üç limanından biri olan Kumport, 2017 yılının 3. çeyreğinde yüzde 125 büyüme gerçekleştirdi. Bu büyüme rakamlarıyla Kumport, Marmara Bölgesi’nin en fazla dolu lokal konteyner elleçleyen limanı oldu.