Etiketler: endüstri 4.0Sertrans Logistics Ar-Ge Merkezi’ne Bakanlık onayıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,  gerçekleştirdiği denetimlerin ardından Sertrans Logistics Ar-Ge Merkezi’ne onay verdi. 
Sertrans Logistics, Big Data yönetimine geçtiEndüstri 4.0 vizyonuyla Ar-Ge departmanı kuran ve dijitalleşme sürecine hız veren Sertrans Logistics, bir yandan uzun vadeli projeler geliştirirken bir yandan da inovatif çözümlerle sektöre öncülük yapıyor. 
Turgut Erkeskin: Lojistikte her başarı sınırları aşıyor


Yayın: 19-12-2017
Kategori: Lojistik

FIATA Başkanlık Divanı'na seçilen Turgut Erkeskin, lojistikte bölgesinde güçlü bir yapıya sahip olan Türkiye’nin tüm dünya ile entegre olması, iyi örneklerden istifade etmesi, kendi iyi örneklerini de dünyaya tanıtması, yeni iş modellerine ve iş yapış şekillerine adapte olması gerektiğine dikkat çekerek,  “Bu da her zaman her yerde karar alma mekanizmalarına yakın, hatta içinde olmakla gerçekleşiyor” dedi. 
Modada kazananı teslimat hızı belirliyor


Yayın: 20-06-2018
Kategori: Tekstil

Hazır giyim sektöründe vitrinini en hızlı yenileyen, müşteri talebini geciktirmeden karşılayabilen firmaların rekabette bir adım öne geçtiğini belirten Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hadi Karasu, “İhracatımızın önümüzdeki 5 yıl içinde 25 milyar dolara çıkacağını öngörüyoruz. İhracatla birlikte doğal olarak lojistiğin yükü artacak. Yeni dönemde sağlıklı bir işbirliği için hazır giyim ve lojistik sektörlerinin bir araya gelerek ortak bir eylem planı oluşturmalarının zorunlu” diyor.
Hazır giyimciler lojistik maliyetleri düşürme peşinde


Yayın: 27-07-2018
Kategori: Tekstil

17 milyar dolar olan hazır giyim ihracatını 33 milyar dolara çıkarmak için yola çıktıklarını belirten İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, “Hazır giyim sektörünün hedeflerini gerçekleştirebilmesi için, firmaların rekabet gücüne olumsuz etki yapan unsurların asgariye indirilmesi gerekiyor. Lojistik sektöründen öncelikle maliyetleri azaltma konusunda yaklaşım bekliyoruz” dedi.