Banner

Etiketler: cavit ugurAraçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller


Yayın: 18-01-2013
Kategori: 10 Soruda

Cavit UĞUR - Genel Müdür - Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD)
Pegasus Kargo Sponsorluğunda Uluslararası Hava Kargo Lojistik KonferansıPegasus Kargo, Yeditepe Üniversitesi iş birliği ile tüm sektör ve öğrenciler için “Uluslararası Hava Kargo Lojistik Konferansı” düzenliyor.
Gümrük Yönetmeliği ve YGM tebliğindeki değişiklikler


Yayın: 23-04-2015
Kategori: 10 Soruda

Cavit UĞUR / UTİKAD Genel Müdürü
SOLAS konteyner tartımı tartışıldı


Yayın: 27-04-2016
Kategori: Denizyolu

UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, konteyner tartımı mevzuatını, uygulamaya ilişkin belirsizlikleri ve dünya uygulamalarını aralarında armatörler, acente temsilcileri, taşıma işleri organizatörleri ve liman işletmecilerinin de bulunduğu katılımcı grubuyla paylaştı.
SOLAS HÜKÜMLERİ


Yayın: 27-09-2016
Kategori: 10 Soruda

Cavit Uğur / UTİKAD Genel Müdürü 
10 SORUDA TİO YÖNETMELİĞİ


Yayın: 31-08-2018
Kategori: 10 Soruda

TİO Yönetmeliği'ne göre yeni yetki belgesi alabilmek için en az 300 bin TL sermayeye sahip olmak ve 150 bin TL belge ücreti ödenmesi gerektiğini belirten UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, ayrıca aşırı ücret uygulamalarında veya rekabet ortamının bozulduğu durumlarda bakanlığın sınırlı taban ve tavan ücret uygulaması yapabileceğini söylüyor. Uğur, “Bize göre Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde faaliyet gösteren ve bir ticari işletme olan taşıma işleri organizatörlerine taban/tavan ücreti belirlenmek istenmesi serbest ticaret ortamına uymayan bir yaklaşımdır” diyor.