Banner
Banner

Etiketler: binali yıldırımBTK Demiryolu için tekrar birarada


Yayın: 12-09-2012
Kategori: Demiryolu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Memmedov ve Gürcistan Bölgesel Kalkınma ve Altyapı Bakanı Ramaz Nikolaşvili'nin katılımıyla Azerbaycan'da gerçekleşen 4. Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Projesi Bakanlar İzleme Koordinasyonu Toplantısı’nda projeye yönelik sonuç protokolü imzalandı.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Nedir?KGS yani "Kartlı Geçiş Sistemi" yakında sona erecek. Yerine ise HGS geliyor.

Aydın-Çıldır Havalimanı THY’ye devredildiAydın-Çıldır Hava Limanı’nın 20 yıllık işletme hakkı Türk Hava Yolları (THY) Anonim Ortaklığı’na devredildi. 

Otoyol ve köprülerde HGS'ye geçiş tarihi!


Yayın: 16-09-2012
Kategori: Lojistik

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından tanıtımı yapılan ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile PTT Genel Müdürlüğünün ortaklaşa işletecekleri Hızlı Geçiş Sistemi'nin başlama tarihi netleşti.

Doğu Karadeniz demiryolu istiyor!CHP’nin Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Meclis Başkanlığına Doğu Karadeniz Demiryolu Ağı ile ilgili soru önergesi sundu. 

Binali Yıldırım: Rekabet, hizmete hız kazandırıyorUlaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Yıldırım, TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen İzmir Körfez’i Projesi konusunda böyle yorum yaptı…

 
Kar lastiği zorunlu oluyor


Yayın: 27-09-2012
Kategori: Karayolu

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, yük ve eşya taşıyan araçlarda kar lastiğinin bu yıldan itibaren zorunlu olacağını söyledi.

Havaalanlarının karla mücadele edecek yeni araçları göreve hazırDevlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün yeni karla mücadele araçlarının hizmete başlama töreninde yaptığı konuşmada, havacılık sektörün için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını söyledi

 
Trafiği biz yönetiriz 3 havalimanı da çalışabilir


Yayın: 05-10-2012
Kategori: Havayolu

Ulaştırma Bakanı Yıldırım İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı ihalesi öncesi DÜNYA'ya yaptığı açıklamada, "Mevcut mağdur olmasın ama yeni havalimanına girecek işletmeciler için de cazip olsun, dengeyi arıyoruz" dedi.

Engelsiz Denizler Projesi hayata geçiriliyorDeniz Ticareti Genel Müdürlüğü “Engelsiz Denizler” projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.