Etiketler: genel müdürToyota için lojistikte anahtar kelime esneklik


Yayın: 18-10-2012
Kategori: Otomotiv

2011 yılında Türkiye’nin 7. büyük ihracatçısı olan Toyota Türkiye, tedarik zincirinde esnek olduğu kadar kazanmayı garanti eden stratejiler uyguluyor.

Türkiye’nin hava kargoda büyüme planı açıklandı


Yayın: 27-02-2014
Kategori: Havayolu

Global hava kargo pazarı %1-2 büyürken Türkiye’nin çift haneli rakamlarla büyümeye devam ettiğini belirten Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, ticaretin batıdan doğuya kayacağı önümüzdeki süreçte genişleyen uçuş ağı, güçlendirdiği altyapısı, 2016’da tamamlanması beklenen 3. Havalimanı ve transit uçuş merkezi haline gelmesiyle Türkiye’nin, Avrupa-Asya arasındaki hava kargo taşımacılığında aslan payına talip olduğunu söyledi.  
Erol Çıtak: Serbestleşmeyle raylarda rekabet makas değiştirecek


Yayın: 16-02-2016
Kategori: Demiryolu

Demiryollarında serbestleşme sürecine yönelik yasal düzenlemelerin 2016 yılı içinde tamamlanacağını belirten Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Erol Çıtak, özel şirketlerin tren ve altyapı işletmeciliği yapmaya başlamasıyla birlikte sektörde adil ve sürdürülebilir bir rekabet ortamının gelişeceğini söyledi. 
GEFCO Türkiye’ye yeni genel müdür atandı


Yayın: 12-04-2016

Dünyanın önde gelen sanayi ve otomotiv lojistiği şirketi GEFCO’nun Türkiye Genel Müdürü M. Denis Renard oldu. 
TCDD'ye yeni genel müdür atandı


Yayın: 16-04-2016
Kategori: Demiryolu

Ulaştırma Denizcilik ve habrleşme Bakanlığı'nda değişim rüzgarları esmeye devam ediyor. TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız görevi bırakırken yerine İsa Apaydın getirildi.
Karayollarına yeni isim geldi


Yayın: 23-07-2018
Kategori: Karayolu

Ulaştırma ve Altyapı Balanlığı'na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğüne yeni bir isim atandı.
Tolga Senyücel Scania Genel Müdürü olduDoğuş Otomotiv Scania Genel Müdürlüğü görevine Tolga Senyücel getirildi. Senyücel, Volkswagen Ticari Araç’taki Genel Müdürlük görevine de devam edecek.