Netlog’dan ‘Efsane Cuma’da yeni rekor


Yayın: 04-12-2019
Kategori: Lojistik

29 Kasım-02 Aralık dönemini kapsayan Black Friday çılgınlığında Türk lojistik şirketi Netlog da önemli bir rekora imza attı. Netlog iştiraklerinden Bleckmann, dünya markalarının Avrupa’daki 12 milyon siparişini depolarından toplayarak paketledi. Netlog bu operasyon için Avrupa’daki 4.000 çalışanına ilave olarak 3 bin kişiye ek istihdam sağladı.
Turkcell’de dijital dönüşüm yolculuğu


Yayın: 21-11-2019
Kategori: Lojistik Vizyon

“Şirketler açısından olmazsa olmaz bir noktaya gelen dijital dönüşüm için doğru araçları kullanmak gerekiyor. Bunun yanı sıra içinde insan, süreç, organizasyon kültürü, tedarikçi-müşteri ve teknolojinin bulunduğu bir yol haritasına da ihtiyaç var. Tabii bir de yetenekli, tecrübeli, süreci kolaylaştırıp hızlandıran bir yol arkadaşına…” 
Ali Türk / Turkcell Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı 
Karınca Lojistik’te hizmette sınır yok


Yayın: 21-11-2019
Kategori: Lojistik

1986 yılından beri geniş bir hizmet yelpazesi sunan Karınca Lojistik'in ana hizmetleri arasında nakliye, depolama, multimodal taşımacılık, proje, tekstil, tehlikeli madde taşımacılığı ve katma değerli hizmetler bulunuyor. Karınca Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Göçer, tekstil sektörüne sundukları hizmetleri e-ticaret lojistiğiyle çeşitlendirirken, havayolu taşımacılık hizmetlerini yeni ofis yatırımıyla güçlendireceklerini, tehlikeli madde taşımacılığını ise yeni bölgelere taşıyarak büyüteceklerini söylüyor. 
 
TLS Lojistik büyümede hız kesmiyor


Yayın: 21-11-2019
Kategori: Lojistik

Her yıl çift haneli olarak büyüyen TLS Lojistik, 2019’u da %25 büyüme ve 680 milyon TL’nin üzerinde bir ciroyla kapatmaya hazırlanıyor. Bu yıl içinde Sağlık Baklanlığı’ndan aldıkları ruhsatla ilaç lojistiğinde önemli bir adım attıklarını vurgulayan TLS Lojistik İcra Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu, Endüstri 4.0’dan aldıkları ilhamla dijitalleşme alanında önemli bir dönüşüm başlatırken, çevreye daha az zarar vermek ve karbon ayak izimizi azaltmak adına yeşil lojistik alanında da önemli çalışmalar yaptıklarını aktarıyor. 
Kombine yük taşımacılığı yönetmeliğine kavuşuyor2020 yılı içerisinde yürürlüğe girmesi beklenen Kombine Yük Taşımacılığı Yönetmeliği ile bu alandaki hizmetlerin hukuki belgeyle çerçeve içine alınacağını, süreçlerin kolaylaştırılacağını ve mali teşvikler verileceğini açıklayan Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım, Avrupa’da bir ilk olan bu çalışmanın diğer ülkelere de örnek teşkil edeceğini söylüyor. Yıldırım, ayrıca Ro-Ro, demiryolu ve denizyolu taşımacılığı alanında geliştirilen yeni projelerle kombine taşımacılığın  destekleneceğini aktarıyor. 
Marshall Global Lojistik enerjisini proje lojistiğinden alıyor


Yayın: 18-11-2019
Kategori: Lojistik

Proje lojistiğinde uzmanlaşan Marshall Global Lojistik’in cirosunun yüzde 60’ı buradan geliyor. Enerjiden inşaata, otomotivden makineye kadar birçok farklı sektörde global ölçekli firmalara sundukları hizmetlerle bu alanda know-how ihraç ettiklerini vurgulayan Marshall Global Lojistik Proje Direktörü Cem Kürşat Aşan, büyüme hedefleri kapsamında yurt içinde 4 ayrı bölgede ofis açmaya, yurt dışında ise Kuzey Afrika, Uzak Doğu ve Orta Doğu’da yeni yatırımlar yapmaya hazırlandıklarını açıklıyor. 
Sarp Intermodal Avrupa’da söz sahibi olacak


Yayın: 18-11-2019
Etiketler: sarp intermodal

5 yıl gibi kısa bir sürede 3 kıtada 36 ülkeye hem parsiyel hem de komple konteyner taşımacılık hizmeti sunan bir şirket haline gelen Sarp Intermodal, Avrupa’da büyümeye devam ediyor. İtalya’da ofisleri bulunduğunu, Bulgaristan ve Almanya’da şirket kurduklarını belirten Sarp Intermodal Genel Müdürü Şenol Taş, “Bir sonraki yurt dışı yatırımımız ise İngiltere’de olacak. Bu yatırımımızı 2020 yılının ilk çeyreğinde devreye almayı planlıyoruz. Yurt dışındaki yatırımlarımızla Avrupa’daki intermodal taşımacılıkta da söz sahibi olmayı hedefliyoruz” dedi. 
MSC’den Yeni Servis


Yayın: 01-11-2019
Kategori: Denizyolu
Etiketler: msc tekirdağ

Dünyanın en büyük konteyner taşıyıcıları arasında yer alan Mediterranean Shipping Company (MSC)’nin Kuzey Avrupa ve İngiltere limanları ile Asyaport’u birbirine bağlayacak olan ikinci servisi “Aegean Service” 14 Kasım itibariyle Tekirdağ Asyaport Limanı’na uğrak yapmaya başlayacak.
İTT Lojistik Renault Trucks ile iş birliğini güçlendiriyor


Yayın: 01-11-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: itt renault trucks

Son olarak 2018’de 21 adet Renault Trucks T460 çekici alımı yapan İTT Lojistik, filosunu tek markalı yapmak üzere emin adımlarla ilerliyor. Çoğunlukla yurtiçi olmak üzere tehlikeli madde ve kimyasal ağırlıklı likit taşımacılığı yapan İTT Lojistik’in tamamı ADR’li olan filosu, yeni 15 adet T460 4x2 çekiciler ile güçlendiriliyor. Böylece toplam 66 çekiciden oluşan İTT filosunun 51aracı, Renault Trucks çekicilerden oluşuyor.
Cam şişe ilk kez kapalı vagona girdi!


Yayın: 30-10-2019

Karayolunda olduğu gibi demiryolunda da Lojistik Mühendisliği örneği sergileyen Arkas Lojistik, Türkiye’de ilk kez cam şişe taşımasını demiryolu ile yapan şirket oldu. Arkas Lojistik Türk Tuborg A.Ş.’nin boş şişelerinin nakliyesini üstlendi.