DHL SwipBox ile kargo bekleme dönemi sona eriyor


Yayın: 09-08-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: dhl express

DHL Express, kargo beklediği için evden çıkamayan, evde bulunmadığında gönderisine gecikmeli olarak ulaşabilen tüketiciler için hayatı kolaylaştıracak yeni bir hizmet başlattı. Akıllı dolap sistemi DHL SwipBox ile müşteriler kendilerine gelen gönderileri Aytemiz Akaryakıt İstasyonları’ndaki dolaplardan diledikleri gün ve saatte güvenli bir şekilde teslim alabiliyor.
Turkish Cargo iş ortaklarıyla buluştu


Yayın: 09-08-2019
Kategori: Havayolu

Turkish Cargo, ‘Ankara Acente Ödül Töreni’ kapsamında hava kargo sektöründeki iş ortaklarını ve Ankara’da faaliyet gösteren birçok acenteyi bir araya getirdi.
 
Renault Trucks, Mersin’de hız kesmiyor


Yayın: 05-08-2019
Kategori: Ticari Araçlar

Renault Trucks’ın uzun yol taşımacılığı için geliştirilmiş T 520 yüksek kabin çekicisi, segmentinde sunduğu avantajlarla Mersinli lojiktik şirketlerinin de ilgi odağı oluyor. 
Tırsan’ın Adapazarı Kampüsü teknoloji üssü oldu


Yayın: 05-08-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: tırsan

Adapazarı kampüsünde Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik Low-Bed fabrikasını faaliyete geçiren Tırsan, aralıksız sürdürdüğü teknolojik üretim yatırımlarıyla Avrupa’nın en geniş ürün gamını tek kampüste üretiyor.
Turkish Cargo'nun kargo terminalini Lödige Industrie donatıyor


Yayın: 01-08-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: turkish cargo

Büyüyen hava kargo faaliyetlerini İstanbul Havalimanı’na taşımaya hazırlanan  Turkish Cargo, tamamlandığında, yılda iki milyon ton kapasiteye ulaşacaktır terminalin donatımı için Alman Lödige Industries  ile çalışıyor. 
Kumport 10 yeni dev vinçle hizmet verecek


Yayın: 01-08-2019
Kategori: Denizyolu

Türkiye’nin en büyük üç konteyner limanı arasında yer alan Kumport’un birinci faz büyüme stratejisinin son adımını oluşturan 50 milyon dolarlık yatırımın en önemli halkası liman vinçleri İstanbul’a geldi. Kumport, teslim aldığı 8 adet saha vinci (RTG) ile birlikte 24 sıraya ulaşabilen 2 adet rıhtım vinci (SSG) sayesinde 20 bin TEU ve üzerindeki yeni nesil mega gemilere hizmet verebilecek. Kumport CEO’su Özgür Soy, toplam değeri yaklaşık 30 milyon dolar olan 10 adet vinç ile operasyonel verimliliklerini artırmaya odaklandıklarını söyledi. 
Arkas Lojistik'ten 4 milyon 750 bin euroluk filo yatırımı


Yayın: 01-08-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: arkas ford trucks

Arkas Lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda filo yatırımlarına devam ediyor. Şirket, şimdi de Temmuz ayında 4 milyon 750 bin Euro’luk yatırımla 55 adet ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY)’ ödüllü Ford Trucks F-MAX’i filosuna kattı. 
EKOL, FLO iş birliğini Lotus Tesisi’ne taşıdı


Yayın: 29-07-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: ekol flo işbirliği

Kontrat lojistiğine yatırımlarını sürdüren Ekol Lojistik, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük kapalı alana sahip deposu Lotus Tesisi’nde, FLO Mağazacılık’a hizmet vermeye başladı. Beş yılı aşkın süredir çözüm ortağı olduğu FLO Mağazacılık ile sözleşmesini 2022’ye kadar uzatan Ekol, bu kapsamda lojistik depolama hizmetleri operasyonlarını  Lotus’ta yürütecek. 
Kılıç Tarım, ihraç yükünü Renault Trucks ile taşıyor


Yayın: 25-07-2019
Kategori: Ticari Araçlar

Kılıç Tarım, kendi üretimi olan taze ve dondurulmuş ürünlerin lojistiğini tamamı Renault Trucks çekicilerden oluşan filosu ile sürdürüyor. 
McDonald’s lojistiği uzman ellere bırakıyor


Yayın: 25-07-2019
Kategori: Gıda

Gıda lojistiği gibi çok önemli bir alanı uzman ellere bıraktıklarını ve dünyada 40’dan fazla ülkede HAVI Logistics ile çalıştıklarını belirten McDonald’s Türkiye Tedarik Zinciri Lideri Sertaç Hamza, “McDonald’s’ın sadece gıda sektöründe değil, HAVI Logistics aracılığı ile lojistik sektörüne yaptığı katkılarla da sektörün vizyonunu genişleten ve standartlarını yükselten itici bir güç rolünde olduğunu bir kanıtıdır” diyor.