Imperial: new dangerous goods warehouse in Münster


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Dünyadan

Imperial Logistics International is launching operations at a new dangerous goods warehouse in Münster. 
CEVA starts rail service between Guangdong and Germany


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Dünyadan

CEVA Logistics, one of the world’s leading supply chain management companies, has launched a new rail service linking Shilong in southern China's Guangdong province to Hamburg in Germany.  
E-ticarette teslimat modelleri de dönüşümde


Yayın: 28-06-2017

Online alışveriş faktörlerinin satın alma kararı üzerindeki etkisini değerlendiren Positive Kurucu Ortağı Caner Istı, kargoya ilişkin konuların belirleyici olduğunu söyledi. Istı, bu nedenle teslimat modellerinin de bir dönüşüm içine girmeye başladığına dikkat çekti.
UECC yılda 1.7 milyon araç taşıyor


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Denizyolu

“Short Sea Ro-Ro” taşımacılığı alanında Avrupa’nın lider lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alan UECC, liner servisleriyle puan topluyor. Yılda 34 farklı Avrupa Limanına 3500 den fazla uğrak yaparak, 1.7 milyon adedin üzerinde araç taşıması gerçekleştiren şirket, filosuna kattığı dünyanın ilk LNG ile çalışan Car Carrier gemileriyle de çevreci kimliğini güçlendiriyor. 
Tekstil ihracatına hava kargo desteği


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Tekstil

İTHİB Başkanı İsmail Gülle, hava kargoda maliyetlerin düşmesiyle birlikte AB ve Ortadoğu ülkelerinin yanında, ABD ve Çin gibi uzak ama son derece önemli ülkelerde tekstil ve hazır giyim sektörünün pazar payının artacağına dikkat çekiyor. 
Uluslararası taşımacılara ÖTV müjdesi


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Karayolu

İhraç malı taşıyan araçlara yurtdışına çıkışta verilen 550 litre ÖTV’siz mazot miktarı yapılan tebliğ değişikliği ile 900 Litre’ye yükseltildi. 
Lufian kargo entegrasyonuyla verimliliği arttırdı


Yayın: 23-06-2017
Kategori: Tekstil

Tedarik zinciri operasyonlarını daha verimli hale getirmek için kargo entegrasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Lufian Lojistik Grup Müdürü Seyhan Gülhan, bu sayede teslimatları lokasyon ve irsaliye bazında online takip edebildiklerini, sevkiyatlarda oluşan maliyetleri görebildiklerini, teslimat performansını ERP üzerinden analiz edilebildiklerini, merkez ve mağazalar arasındaki teslimat konularıyla ilgili iletişimi minimize ettiklerini söylüyor.  
Küresel Terminal Operatörleri İçin Türkiye'nin Önemi ve OBOR Ulaştırma StratejisiDoç.Dr. Soner ESMER / Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi
Sertrans Logistics Ar-Ge Merkezi’ne Bakanlık onayıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,  gerçekleştirdiği denetimlerin ardından Sertrans Logistics Ar-Ge Merkezi’ne onay verdi. 
Renault Trucks, deneyimli yönetici kadrosuyla sektördeki yerini güçlendiriyorRenault Trucks Türkiye, yeni yapılanmasında gücüne güç katmaya devam ediyor. Ataması  gerçekleşen sektörün deneyimli isimleri, Renault Trucks Türkiye’de göreve başlıyor.