PAN emin adımlarla “etkin - sürdürülebilirliğin” peşinde


Yayın: 28-09-2020
Kategori: Lojistik

Pan Lojistik, yeni dönem için atacağı adımları belirledi. “Ekip ve sisteme yapılan yatırımın en doğru ve bilinçli yatırım olduğunu gördük” diyen Pan Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gülriz Kantek, yeni dönemde depolama ve dağıtımda hizmet verilen sektör ve bölgeye göre kompakt yapılar oluşturacaklarını, ofis sayılarını da, büyük merkez ofisler yerine, küçük birimler olacak şekilde bölgesel olarak arttıracaklarını söyledi. 
Pandemi durduramadı, Mars Logistics yatırım depoladı


Yayın: 28-09-2020
Kategori: Lojistik

Mars Logistics, yatırımla büyümeye devam ediyor. Yurt içinde yatırımlarını hızlandıran şirket, toplamda 12 bin 100 m2'lik üç yeni depo açtı. Bu yılın sonuna kadar Türkiye’nin farklı illerinde transfer merkezleri açarak depo yatırımlarını sürdüreceklerini ifade eden Mars Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin Günhan, Avrupa’da yeni bir şirket açmak için de hazırlık yaptıklarını açıkladı.
MNG Havayolları’nda hizmet ve büyümede rötar yok!Türkiye hava kargo pazarında ciddi bir paya sahip olan MNG Havayolları, bugün tarifeli ve charter seferleriyle dünyada 350 değişik noktaya uçuyor. Pandemi döneminde esnek ve çözüm odaklı hizmetleriyle operasyonlarını aralıksız sürdüren şirket, filoya büyük gövdeli uçaklar ekleyecek, hizmet ağını ve çeşitliğini genişletecek ve kontrollü büyümeye devam edecek. 
KTL, yurt içini tamamladı, yurt dışında atağa geçtiTürkiye’deki yapılanmasını tamamlayan Kınay Taşımacılık ve Lojistik (KTL), global bir forwarder şirketi olma hedefi doğrultusunda yurt dışı yatırımlarını hızlandırdı. Uzakdoğu, Ortadoğu ve Afrika marketlerinde oldukça etkin olduklarını belirten Kınay Yönetim Kurulu Başkanı Sina Kınay, “KTL UK ve KTL Benelux yatırımlarımızla Avrupa pazarında da yakın zamanda etkili olmayı hedefliyoruz. Amerika marketinde de kısa süre içerisinde ciddi yatırımlarımız olacak” dedi. Kınay, 2021 yılı içinde 5 farklı Kuzey Afrika ülkesinde ve Çin’in farklı şehirlerinde ofis açacaklarını söyledi. 
Mark Multimodal, yeni yatırımla filosunu güçlendirdi


Yayın: 23-09-2020
Kategori: Ticari Araçlar

Sarp Intermodal’in iştiraklerinden olan ve Ukrayna, Rusya, Belarus, Finlandiya hatlarında uzmanlaşan Mark Multimodal, ekipman ve araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Şirket, araç filosunu yeni Ford F-Max’ler ile ekipman filosunu ise Krone profi liner dorseler ile güçlendirdi.
DKV Box Europe artık Bulgaristan’da da geçerli


Yayın: 23-09-2020
Kategori: Karayolu

Uluslararası nakliyecilerin Avrupa’daki bütün önemli paralı yolların ücretlerini tek kutu ile ödeyebilmeleri için hizmete sunulan DKV Box Europe kutusu artık Bulgaristan’da da geçerli. Böylece nakliyeciler son dönemde geçişlerde sıklıkla sorun yaşanan Bulgaristan’ı da zaman kaybetmeksizin, ekstra maliyet olmadan ve zahmetsizce geçebilecekler.
EKOL, yenilenen küresel işbirliği için CEO Bildirisi’ni imzaladı


Yayın: 23-09-2020
Kategori: Lojistik

Birleşmiş Milletler’in (BM) 75. yıldönümü öncesinde UN Global Compact’ın tüm şirketleri küresel riskler karşısında uluslararası işbirliğine destek olma çağrısına kayıtsız kalmayan Ekol Lojistik,  "Yenilenen Küresel İşbirliği için CEO Bildirisi"ne imza attı. 
DFDS, Patras-Trieste seferlerine başladı


Yayın: 09-09-2020
Kategori: Denizyolu
Etiketler: dfds patras-trieste

Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması DFDS’in Türkiye’de faaliyet gösteren şirketi DFDS Akdeniz İş Birimi, yeni yapılanmayla sadece Avrupa içerisinde olmak üzere Patras-Trieste seferlerine başladı. DFDS Akdeniz İş Birimi’nin 2018 yılından beri Trieste - Patras arasında uğraklı seferler ile hizmet veren Yunanistan hattı, ayrı bir hizmet ve açılan yeni hata özel bir gemi ile seferlerini sürdürecek.
Akdeniz havzasında büyümenin anahtarı “lojistik”


Yayın: 07-09-2020
Kategori: Lojistik
Etiketler: eib jak eskinazi

89’uncu kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında online düzenlenen 6. Uluslararası İzmir İş Günleri toplantısının “Akdeniz Havzasında Ticaretin Geleceği” konulu ilk oturumunda, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi konuşmacı oldu. Panelde Tunus Ticaret Müşaviri Emre Semiz, Kahire Ticaret Müşaviri Mehmet Güneş, Roma Ticaret Müşaviri Malik Belhan, Barselona Ticaret Ataşesi Elif Berrak Taşyürek, Marsilya Ticaret Ataşesi Serdar Alper’in katılımıyla Tunus, Mısır, İtalya, İspanya ve Fransa’da lojistikte yeni fırsatlar değerlendirildi.
DKV mobil ödeme dönemini başlatıyor


Yayın: 07-09-2020
Kategori: Karayolu
Etiketler: dkv mobil ödeme pace

DKV dijitalleşme yönünde önemli bir yatırım yaparak “Bağlantılı Yakıt Ödeme” teknolojisinin sahibi PACE şirketinin hissedarı oldu. Şirketin ana ürünü olan “Bağlantılı Yakıt Ödeme” sayesinde sürücüler yakıt ödemelerini benzin istasyonlarında doğrudan akıllı telefonlarından yapabiliyorlar.