TMB’den 115 ülkede 342 milyar dolarlık iş


Yayın: 28-04-2017
Kategori: Ekonomi Gündemi

Türkiye Müteahhitler Birliği Nisan 2017 İnşaat Sektörü Analizi’nde, ekonomide yeniden güçlü bir ivme yakalanması için Türkiye’de gündemin artık ekonomiye dönmesi gerektiği vurgulandı. 
Turkish Cargo ihracatçı birlikleri ile çalıştayda buluştu


Yayın: 28-04-2017
Kategori: Havayolu

Turkish Cargo, Türkiye İhracatçılar Meclise bağlı ihracatçı birlikleriyle İstanbul’ daki kargo tesislerinde bir araya geldi. 
100,000 tonnes of cargo pass through Speed Gate


Yayın: 28-04-2017
Kategori: Havayolu
Etiketler: hava kargo lufthansa

Having introduced optional mobile add-ons, Lufthansa Cargo now collects cargo directly from the customer warehouse, saving customers a whole lot of time.
ABD petrolde Suudi Arabistan’ı geçmeye hazırlanıyor


Yayın: 27-04-2017
Kategori: Ekonomi Gündemi
Etiketler: abd ekonomi petrol

Dünyanın lider sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh, 2017 Yılı Petrol ve Gaz Risk Endeksi’ni yayınladı. Endeksteki bulgulara göre ABD, en büyük petrol kaynağı olma yolunda Suudi Arabistan'ı geçmeye hazırlanıyor ve bu değişim, enerji endüstrisinin jeopolitik görünümünü de etkileyecek. 
Treyler sanayicileri ‘destek’ bekliyor


Yayın: 27-04-2017
Kategori: Ticari Araçlar

TREDER Başkanı Kaan Saltık, Türkiye treyler pazarının son üç yıldır düşüş yaşadığını belirterek, sektörün 1 milyar dolar ihracat ve üretim merkezi hedefinden uzaklaşmaması için devletin treyler sanayicilerini desteklemesi gerektiğini vurguladı. 
Barsan'dan 30 milyon dolarlık depo yatırımı


Yayın: 27-04-2017
Kategori: Depolama - Antrepo

Barsan Global Lojistik 2016 hedeflerini başarıyla gerçekleştirerek, 2017 yılına da iddialı girdi. Gebze’de 30 milyon dolar yatırımla Türkiye’nin en büyük deposunu inşa etmeye başlayan BGL, yeni yatırımıyla 500 kişiye daha istihdam sağlayacak.
EKOL’DE “LOJİSTİK 4.0” DÖNEMİ BAŞLIYOR


Yayın: 27-04-2017
Kategori: Lojistik

Müşterileriyle birlikte ilham veren, sürdürülebilir değer yaratma misyonuyla hareket eden Ekol, sektöre yeni nesil bir bakış açısı kazandıracak. Alışagelmiş iş yapış modellerini “Lojistik 4.0” stratejisi ile kökten değiştirerek, her daim en iyiyi hak eden müşterileri için ENTEGRE, ESNEK ve ETKİN çözümler sunacak. 
 
ÇABA & MİSNAK’ın “EN AĞIR” PROJELERİ


Yayın: 21-04-2017
Kategori: Karayolu

Ağır yük ve kaldırma hizmetlerinde her biri kendi alanında markalaşmış iki kardeş şirketin tek çatı altında buluşmasından doğan Çaba & Misnak, bu birleşmeyle daha da güçlendi. 2016’da ekipman parkını ve mühendislik kapasitesini artıran, depo yatırımı yapan, yatay genişlemeye giderek dışardan aldığı tüm hizmetleri bünyesine alan şirket, sektördeki ağırlığını devam ettirecek. 
 
 
Batu enerji ve inşaat sektöründeki projeleri için sahada olacakProje ve ağır yük taşımacılığında enerji ve inşaat sektöründeki projelere yoğunlaştıklarını belirten Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, “Ülkemizde gerçekleşen büyük çaplı yatırımlar, proje lojistiği sektörünü de hareketlendiriyor. Proje lojistiğinin Türkiye lojistik sektörü içindeki payı ’a ulaştı. Batu International Logistics olarak, enerji ve inşaat sektöründeki yatırımları takip ederek büyüme hedeflerimize uygun yatırımlar yapacağız” dedi. 
 
YENİ GÜMRÜK KANUNU


Yayın: 20-04-2017
Kategori: 10 Soruda

Barış Demirel / Deloitte Türkiye Gümrük ve Dış Ticaret Müdürü