Asyaport’tan 2000 çalışanına 1000 TL ikramiye


Yayın: 30-03-2020
Kategori: Denizyolu

Konteynır limanı Asyaport ve Medlog, bünyesindeki yaklaşık 2 bin personele biner TL destek ödemesi yapma kararı aldı. Herhangi bir istihdam, iş gücünün azaltılması ile ilgili hiçbir planlarının olmadığını aktaran Asyaport Genel Müdürü Kadir Uzun, çalışan ve ailelerinin morallerini yüksel tutmak için çabaladıklarını ifade etti.
Arkas Lojistik’te A,B ve C Planları Hazır


Yayın: 27-03-2020
Kategori: Lojistik
Etiketler: arkas onur göçmez

Tedarik zincirinin devamlılığı için Arkas ana iş kolları olan denizcilik, lojistik ve liman gruplarında çalışanlarının sağlığı için gerekli önlemleri uzaktan çalışma dahil olmak üzere alarak sahada işin devamlılığını sağlamak üzere tüm imkanlarıyla çalışıyor.

 

Delphi’den 2020 ve sonrası otomotiv öngörüleri


Yayın: 27-03-2020
Kategori: Ekonomi Gündemi

Otomotiv ekipman üreticileri için geleceğe yönelik çözümler sunan Delphi Technologies, hem üreticiye hem de otomotiv satış sonrası çalışanlarına yönelik 2020 ve sonrası için öngörülerini sıraladı. Bu kapsamda 2025 yılına kadar, küresel araç üretiminin yüzde 45'e varan oranda elektrikli olacağını öngören Delphi Technologies, içten yanmalı motorlu araç teknolojisinin ise hibrit bünyesinde varlığını devam ettireceğini işaret ediyor. 
Kargoculardan koronavirüs önlemleri


Yayın: 27-03-2020
Kategori: Karayolu
Etiketler: aslan kut karid

Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Aslan Kut, “dünyada etkisini sürdüren Covid-19’a ilişkin üye kurum ve kuruluşlarımız eylem planlarını hazırlamış ve ekonomik sürekliliği sağlamak adına kesintisiz hizmet sunmanın sorumluluğunu taşımaktadırlar” diye konuştu.
UTİKAD, kara sınır kapılarıyla ilgili Cumhurbaşkanlığına 5 öneri iletti


Yayın: 25-03-2020
Kategori: Karayolu
Etiketler: karayolu utikad

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, “Koronavirüs/COVID-19 Kapsamında Avrupa Yönlü Karayolu Taşımalarında Alınabilecek Önlemler” ile ilgili hazırladığı bilgilendirmeyi T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a yazılı olarak iletti.
Turkish Cargo kapasitesini yolcu uçaklarıyla artırmaya başladı


Yayın: 25-03-2020
Kategori: Havayolu
Etiketler: turkish cargo

Turkish Cargo, milli havayolu Türk Hava Yolları’nın dünya ile kurduğu hava köprüsünü kargo taşımacılığı alanında sürdürmeye devam ediyor.
SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya: Hayalim başarılı bir yönetici olmaktıLojistik sektöründeki kariyerine UND’de başlayan SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya, “Benim ilk çalışmaya başladığım 2001 yılında sektör kadın çalışana bu kadar alışkın değildi. Bunu hissedebiliyordunuz. Ama hiçbir zaman büyük bir dezavantajını yaşamadım.” diye konuştu. Kaya, kariyer yolculuğunda özellikle kadın çalışanlara konu ile ilgili daha fazla şey öğrenmelerini, daha sıkı çalışmalarını ve daha araştırmacı olmalarını önerdiğini söyledi.
McKinsey'den şirketlerin direncini artıracak bir Kriz Yönetimi Modeli


Yayın: 24-03-2020
Kategori: Ekonomi Gündemi

McKinsey, COVID-19 sürecinde şirketlerin direncini artıracak bir Kriz Yönetimi Modeli tasarladı.

“Schengen şoför vizeleri 6 ay uzatılmalıdır”


Yayın: 23-03-2020
Kategori: Karayolu
Etiketler: fatih şener und

UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, "Dünya genelinde yaşanan coronavirus sebebiyle bugün Avrupa’da taşıma süreleri Avrupa’da uygulanan kontrolleri sebebiyle uzamış ve birçok şoförümüzün vizesi veya kalış süresi bugün tamamlanmış durumdadır." diye konuştu.
Lojistik sektörünün dinamizmi beni cezbetti


Yayın: 23-03-2020
Kategori: Lojistik

Tıp mı, hukuk mu mimarlık mı derken kendini lojistik sektöründe bulan Transorient Yönetici Ortağı Nil Tunaşar, “Fırsatlar ve koşullar bu sektöre girişimi sağladı. Ancak lojistik sektörünün dinamizmi ve geniş çalışma alanı beni cezbetti. Lojistik sektöründe mutfağınızda malzeme olarak tüm dış ticaret, alan olarak ise tüm dünya var. İyi bir aşçı iseniz orijinal ve lezzetli sonuçlar çıkartmak için sonu gelmez fırsatlar elde ediyorsunuz.” diye konuştu.