Gıda güvenliği için kısa tedarik zinciri kurulmalı


Yayın: 18-10-2017
Kategori: Gıda

Türkiye’de gıda lojistiğinde en büyük sorunun yaş meyve ve sebze taşımacılığında yaşandığına dikkat çeken Lojistik Derneği (LODER) Başkanı Prof.Dr.Mehmet Tanyaş, “Dağıtım kanalı; üretici – toplayıcı - komisyoncu (üretim yerinde) – nakliyeci- toptancı komisyoncu (tüketim yerinde) – depo – perakendeci – tüketici şeklindedir. Bu uzun süreç kaybı ve hem maliyetleri artırmakta, ürün kalitesini düşürmektedir. Gıda güvenliğinin sağlanması ve kayıpların önlenmesi için kısa tedarik zinciri oluşturulmalıdır” diyor. 
BATU’nun iş hacminin dörtte birini gıda oluşturacak


Yayın: 18-10-2017
Kategori: Lojistik

Gıdanın iş hacmi içindeki payını %25’e çıkarmayı hedefleyen Batu International Logistics, filosundaki frigorifik araç sayısını arttırmaya ve Almanya’da da depo yatırımı yapmaya hazırlanıyor. 
Metro 20 bin çeşit gıda ve 30 bin çeşit gıda dışı ürünü nasıl yönetiyor?


Yayın: 18-10-2017
Kategori: Gıda

Metro Toptancı Market’leri 36 satış noktasından, 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor. 20 bin çeşit gıda ve 30 bin çeşit gıda dışı ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek müşterilerine sunduklarını belirten Metro Toptancı Market Türkiye Tedarik Zinciri Direktörü Gürhan Saatçioğlu, tüm lojistik aktivitelerini bir çatı altında toplayarak, ürünlerin raftaki bulunurluğunu arttırırken, karbon ayak izini de düşürdüklerini aktarıyor. 
Milano’da Turkish Cargo Gecesi


Yayın: 18-10-2017
Kategori: Havayolu
Etiketler: thy cargo turhan özen

Turkish Cargo Güney Avrupa Kargo Baskan Yardımcılığı bünyesinde, İtalya Milano’da yeni sezon öncesi iş ortaklarımızla  bir araya gelme ve İtalya genelindeki gelecek stratejilerini anlatmak üzere 120 acentayı bir araya getirerek İtalya’daki en kapsamlı organizasyona imza attı
CEVA’dan gıda ve sağlık lojistiğinde A’dan Z’ye çözümler


Yayın: 17-10-2017
Kategori: Lojistik

Dünyanın önde gelen tedarik zinciri yönetimi şirketlerinden CEVA, hem yurtiçinde hem de yurtdışında A’dan Z’ye çözümlerle gıda ve sağlık sektörünün gelişimine katkıda bulunuyor. 
Ekol, Lojistik 4.0 ile sınırları kaldırıyor


Yayın: 17-10-2017
Kategori: Lojistik

Endüstri 4.0 ile doğru ürünün, doğru miktarda, doğru biçimde, doğru zamanda, doğru kaynaktan, doğru yolla, doğru fiyata sağlanması yani lojistiğin 7 doğrusu yeniden şekillendiğini vurgulayan Ekol Lojistik Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çetin, “Biz de taşımacılık, kontrat lojistiği, intermodal, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 15 ülkede kendi tesislerinde, kusursuz hizmet anlayışı ile faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketi olarak, Endüstri 4.0’dan aldığımız ilhamla bugün, sektöre yeni nesil bir bakış açısı getiriyoruz” diyor. 
3PL SEÇME SANATI


Yayın: 17-10-2017
Kategori: Özel Röportaj

Tarık Ateş / Nordex Enerji A.Ş. Proje Lojistik Müdürü 
 
Ekol, Türkiye’nin 63. Deniz Sınır Kapısı Yalova Ro-Ro Terminali’ni devreye aldı


Yayın: 09-10-2017
Kategori: Denizyolu

Sektöründe ilklere imza atarak ilham kaynağı olan Ekol, Yalova Ro-Ro Terminali’ni devreye aldı. 
Turgut Erkeskin FIATA yönetimine Senior Vice President olarak seçildi


Yayın: 09-10-2017
Kategori: Lojistik

UTİKAd eski Başkanı ve FIATA Avrupa Bölgesi Başkanlığını halen yürüten Turgut Erkeskin, gerçekleştirilen seçim sonucu FIATA Başkanlık divanına seçildi.
TFA and FREIGHT LOGISTICS


Yayın: 22-09-2017

Turgut Erkeskin / FIATA Vice President