BannerFord Trucks, yeni tesisini Varna’da açtı


Yayın: 21-01-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Bulgaristan’daki büyüme planlarının önemli bir adımı olarak Sofya ve Burgaz’dan sonra üçüncü tesisini Varna’da açtı. 
Grupaj’ın sahibi Hakan Akandere vefat etti


Yayın: 19-01-2018
Kategori: Karayolu

Lojistik ve gümrükleme sektörünün köklü firmalarından Grupaj Lojistik’in sahibi, cemiyet hayatının önemli isimlerinden bir olan Hasan Akandere’nin dün akşam Almanya’da yaşamını yitirdi. Bir dostuna ait evde hayatını kaybetmiş halde bulunan Akandere'nin intihar etmiş olabileceğinden şüpheleniliyor.
Pan Lojistik referans listesine TürkAkım’ı da ekledi


Yayın: 19-01-2018
Kategori: Lojistik

PAN Lojistik, mega projeler arasında yer alan TürkAkım’ın Türkiye’deki “husbandry” operasyonlarını üstelendi. Pan Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gülriz Kantek, Mayıs 2017’de imzaladıkları anlaşma kapsamındaki proje detaylarını ve sundukları entegre lojistik hizmetlerini anlattı.
Militzer&Münch proje gücünü yeni pazarlara taşıdıMilitzer&Münch Türkiye, Avrupa’nın yanı sıra Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika gibi niş pazarlarda üstlendiği işlerle proje lojistiğinin iş hacmindeki payını artıracak. Proje taşımacılığının iş hacimleri içindeki payının %25 olduğunu belirten M&M Türkiye Proje & Satış Yönetmeni Kenan Niron, “Yeni başarılarımız bu oranın artışının hızlanacağı yönünde bize güç vermekte” dedi. 
Ford Trucks, 2017’de ağır ticarinin yükselen yıldızı oldu


Yayın: 19-01-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Son 10 yılda pazar payını 2 katına çıkaran Ford Trucks, 2017’de yeni model ve hizmetlerinin yanısıra yurtiçi ve yurtdışındaki bayi yapılanma çalışmaları ile ağır ticari rekabetinde dikkat çekmeye devam etti.  
Yuvarlak Masa Toplantısı: Proje & Ağır Yük ve Enerji LojistiğiUTA Lojistik Dergisi’nin 3 Ocak’ta düzenlediği yuvarlak masa toplantısında “Proje & Ağır Yük ve Enerji Lojistiği” mercek altına alındı. Toplantıda inşaat projelerinin lojistik süreçlerinde adeta tekerleğin yeniden keşfedilmesi gerektiğine, rüzgar enerjisi projelerinde ise bir standardın oluştuğuna dikkat çeken katılımcılar, proje lojistiğinde tedarikçi ile hizmet alan firmaların aynı dili konuşmasının kilit nokta olduğunu belirtirken, insan ve teknolojiyi öncelikli yatırımı alanı olarak gösterdi. 
İrmaklar’a Temsa’dan 3 yeni Volvo Trucks


Yayın: 18-01-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Temsa İş Makinaları; Mersin’in köklü firmalarından, İrmaklar Uluslararası Taşımacılık’a üç yeni Volvo Trucks satışı gerçekleştirdi. 
Colgate-Palmolive renews with CEVA in Malaysia


Yayın: 17-01-2018
Kategori: Dünyadan

CEVA Logistics, one of the world’s largest supply chain management companies, has further extended its warehousing contract with Colgate-Palmolive in Malaysia.  The new three -year deal extends the two companies’ working relationship to more than 18 years together.
Primafrio için yeni DAF XF Kamyonları yola çıktı


Yayın: 16-01-2018
Kategori: Ticari Araçlar

İspanyol nakliye şirketi Primafrio 280 DAF XF kamyonunu faaliyete geçirdi. Primafrio'nun Genel Müdürü Juan Conesa, "Filomuza eklenen ilk 30 XF kamyonun mükemmel güvenilirliği ve yakıt verimliliğine dayanarak 250 adet daha teslim almış bulunuyoruz" dedi. "Bu harika yeni kamyonlar, işimizi Avrupa'da daha da genişletme planımızın bir parçası."
Fillo Lojistik’e yeni genel müdür atandı


Yayın: 16-01-2018

Toplam tedarik zinciri yönetiminde butik çözümler sunan Fillo Lojistik’in yeni Genel Müdürü Recep Demir oldu.