Banner


Lojistik süreçlerin bir adım öncesi Üret (make) ya da Satınal (buy)


Yayın: 22-04-2019
Kategori: Lojistik Vizyon

İbrahim Metin Ünlüsoy - Tekfen İnşaat Lojistik Müdürü 
Vinci'den Octovan’a yatırım desteği


Yayın: 18-04-2019
Kategori: Lojistik

Evden eve taşıma ve küçük /orta ölçekli parça eşya taşıma ihtiyacı olan kullanıcılar ile nakliyecileri bir araya getiren bir pazaryeri olarak ortaya çıkan Octovan, Vinci girişim sermayesinden yatırım aldı. Aynı gün e-ticaret lojistik çözümleri de sunan Octovan, yeni yatırım ile İstanbul’da büyümeyi ve Türkiye’nin diğer şehirlerine yayılmayı hedefliyor.
Hava kargo sektörünün en’leri belirlendi


Yayın: 05-04-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: thy

Turkish Cargo, bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Acente Ödül Töreni’ kapsamında hava kargo sektörünün ileri gelenlerini ve Türkiye’de faaliyet gösteren birçok acenteyi bir araya getirdi. Sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan Utikad’ın ve İstanbul Havalimanı işletmesi üst düzey yöneticilerinin katılımı ile İstanbul’da gerçekleşen acente ödül töreninde, Turkish Cargo’ya katkıları dolayısıyla acentelere 17 dalda ödül takdim edildi. 
MSC bir servis rotasını daha Türkiye’ye çevirdi


Yayın: 05-04-2019
Kategori: Denizyolu
Etiketler: msc

Global konteyner taşımacılığında dünya devlerinden olan Mediterranean Shipping Company (MSC) geçtiğimiz haftalarda açıkladığı yeni Canada Express 2 servisinin ardından bir servisini daha Türkiye’ye kaydırdığını açıkladı. Yunanistan’ın Pire Limanı üzerinden aktarılan Antalya ithalat ve ihracat yükleri artık Medlog Gemicilik’e ait Türk Bayraklı Gemilerle Tekirdağ’daki Asyaport Limanı’ndan aktarılacak. Bu sayede artan Asyaport Limanı işlem hacmi ile birlikte; ülkemize döviz girdisi artacak.
Ekol Lojistik’ten çevre hareketine destek


Yayın: 05-04-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: ekol

Çevreyi korumayı en önemli kurumsal değerleri arasında tutan Ekol Lojistik, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük çevre hareketi olan Dünya Saati’ni destekliyor. 
Turkish Cargo'ya ödül


Yayın: 05-04-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: turkish cargo

Başarılı hava kargo markası Turkish Cargo, dünyanın önemli havalimanlarından biri olan Incheon Airport tarafından 21 Mart’ta düzenlenen ödül töreninde, hava kargo taşımacılığı değerlendirme kriterlerinde en yüksek puanı alarak ‘’The 3rd ICN Awards’da Cargo Airline of The Year Group B’' seviyesinde birinciliğe lâyık görüldü.
45 saatlik dev taşıma başladı


Yayın: 05-04-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: arkas

Arkas Lojistik Türk Hava Yolları’nı yeni evi İstanbul Havalimanı’na taşıyor. Havacılık sektöründe dünyanın en büyük göçü cuma sabahı saat 03:00’da başladı. Her detayın en ince ayrıntısına kadar aylar boyunca hesaplandığı projede lojistik mühendisliği örneği sergileyen Arkas Lojistik’in hedefi, 33 futbol sahası büyüklüğünde alan kaplayan, 10 binin üzerinde ekipmanı 45 saatte hatasız taşımak.  
BATU'dan şampiyon yapan destek


Yayın: 29-03-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: batu

Batu International Logistics’in, 3 yıldır destekçisi olduğu AllStars İstanbul Basketbol U-14 Takımı, Anadolu Efes’i yenerek İstanbul Şampiyonu oldu. Batu International Logistics COO’su Uğur Dal, gençlerin gelişimine yönelik projelerin içinde olmaya devam edeceklerini belirtti.
Brisa tedarik zincirini yeni teknolojilerle besliyor


Yayın: 29-03-2019
Kategori: Otomotiv
Etiketler: brisa

Yıllık 11 milyon lastik üretim kapasitesine sahip olan Birsa, yurtiçi ve yurtdışında yılda yaklaşık 16 bin araçlık sevkiyatı yönetiyor. Tedarik zincirini yeni nesil teknolojilerle sürekli olarak geliştirdiklerini belirten Brisa Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü Murat Hepdurluk, “Gerçekleştirdiğimiz projelerle verimliliği ve kârlılığı artırırken iş süreçlerini yalınlaştırmaya ve değer yaratmaya özen gösteriyoruz” diyor. 
Lojistik meslek değil, yaşam biçimi


Yayın: 29-03-2019
Kategori: Lojistik

Transtaş İcra Kurulu Başkanı Berna Akyıldız, aile mesleği olan lojistik sektörüne 1984 yılında adım atıyor. “İşe başladığım günden buyana lojistik benim için bir meslek değil, hep öğrendiğim ve öğrettiğim bir yaşam biçimi oldu” diyen Berna Akyıldız, lojistik sektörünün erkeksi bir algı bıraksa da duygusal zeka, iletişim beceresi, detaycılık, değişime hızlı uyum ve aynı anda birden fazla işi yapabilme özelliklerinden dolayı kadınların doğasına daha uygun olduğunu vurguluyor.