Banner


Scania'da Görev Değişiklikleri


Yayın: 14-06-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: atama scania

Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde Türkiye faaliyetlerini sürdüren Scania’da görev değişiklikleri gerçekleşti. 
 
DFDS’nin en yeni gemisi, Türkiye’nin hizmetinde


Yayın: 13-06-2019
Kategori: Denizyolu
Etiketler: dfds u.n. ro-ro

Türkiye’nin en büyük Ro-Ro şirketi U.N. Ro-Ro’nun, Avrupa’nın denizcilik ve lojistik devi DFDS’ye marka dönüşüm süreci başlarken, DFDS dev bir Ro-Ro gemisini daha Türkiye’ye getirdi.
Turkish Cargo, uçuş ağına Sheremetyevo Havalimanı’nı ekledi


Yayın: 31-05-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: khimki turkish cargo

Geniş uçuş ağıyla küresel hava kargo taşıyıcıları arasında en hızlı büyüyen marka Turkish Cargo, Rusya’nın ülkenin kargo faaliyetleri açısından en önemli havalimanı olan Sheremetyevo Havalimanı’nı (SVO), direkt kargo uçuşu gerçekleştirdiği destinasyonlar arasına ekledi. 
 
Genç Tur filosunu Krone ile güçlendirdi


Yayın: 28-05-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: krone

Avrupa’nın ve Türkiye’nin lider treyler üreticilerinden Krone, Tire fabrikasında düzenlenen teslimat töreninde İstanbul’un Çatalca ilçesi merkezli Genç Tur’a 10 adet Box Liner teslimatı gerçekleştirdi. Krone’nin konteyner taşıyıcı bu modeliyle aynı zamanda swap-body taşıması da yapılabiliyor. 
Arkas Line’dan Cezayir’e Yeni Servis


Yayın: 28-05-2019
Kategori: Lojistik

Arkas Line, CNAN Med iş birliği ile yeni bir Cezayir servisi başlattı.Arkas Line’ın slot anlaşması ile yer aldığı yeni “Westmed Oran Service (WOS)” servisi Mayıs 2019 başından itibaren, CNAN Med tarafından işletiliyor.
Arkas Line ve Hapag Lloyd’dan yeni güç birliği


Yayın: 27-05-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: arkas lojistik

Batı Akdeniz-Karadeniz Servisi’ni- Westmed Black Sea Service (WBS) devralan Arkas Line ve Hapag Lloyd yaptıkları yeni gemi paylaşım anlaşmasıyla servisin kapasitesini artırarak bölgedeki güçlü konumlarını koruyor. 
 
Doğal Gazlı IVECO Stralis çekiciler Rusya'da


Yayın: 23-05-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: iveco rusya

23 Adet CNG’li IVECO Stralis NP 460 Cursor 13 ilk Rus müşterisi Miratorg’a teslim edildi.
Turkish Cargo, büyüme ivmesini sürdürüyor


Yayın: 23-05-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: turkish cargo

Hava kargo operasyonlarına, ‘’Dual Hub’’ olarak Atatürk ve İstanbul havalimanlarından devam eden Turkish Cargo, yılın ilk çeyreğinde küresel hava kargo pazarında yaşanan daralmaya rağmen güçlü büyümesini sürdürdü.  
DHL Express, drone ile dağıtıma başladı


Yayın: 22-05-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: dhl

DHL Express ve EHang’in Çin’de başlattığı stratejik ortaklık, lojistikte büyük bir yeniliği hayata geçiriyor. Tam otomatik yükleme ve indirmeyi içeren drone ile teslimat çözümü, daha az enerji tüketimiyle verimliliği artırıp maliyetleri düşürecek. Önümüzdeki dönemde çözümün kapıya teslimat noktasında daha da geliştirilmesi hedefleniyor.
Brisa 231 milyon dolar ile ihracatta rekor kırdı


Yayın: 22-05-2019
Kategori: Lastik
Etiketler: brisa

Kurulduğu günden bu yana 1,5 milyar dolar yatırımı hayata geçiren Brisa, 2018 yılında 231 milyon dolar ile ihracatta rekor kırdı. Şirket, 2019 yılında net satış gelirlerinde -20 aralığında büyüme, ihracatta ise adet bazında %20 artış hedefliyor.