Amazon Lojistik Türkiye, hizmete başladı


Yayın: 01-10-2019
Kategori: Lojistik

KOBİ’leri depolama, paketleme ve kargolama zahmetinden kurtaran Amazon Lojistik Türk işletmelerinin hizmetine açıldı.
Ekol’ün Lotus Tesisi TAPA sertifikası aldı


Yayın: 01-10-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: ekol tapa

Ekol Lojistik Lotus Tesisi, yüksek güvenlik standartlarıyla küresel platformda en prestijli kabule sahip TAPA  (Transported Asset Protection Association/ Taşınan Varlıkları Koruma Derneği) FSR A sertifikasını almaya hak kazandı. Böylece Ekol’ün Lotus Tesisi, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin(EMEA) TAPA sertifikasına sahip en büyük deposu unvanını aldı. 
DKV’den İspanya’da Önemli İşbirliği


Yayın: 01-10-2019
Kategori: Karayolu

DKV, nakliyecilere otoyol ve yakıt ödemeleri ile vergi iadesi hizmeti veren Spanish VAT Services şirketi hisselerinin %25’ini satın aldı. İspanya’nın alanında önde gelen şirketi VAT Services, nakliyecilere toplam 42 ülkede 56 bin benzin istasyonuna erişim sağlıyor.
Türkiye taşımacılıkta önemli bir aktör haline geldi


Yayın: 27-09-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: m. cahit turhan

M. Cahit TURHAN
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı
 
FIATA 2019 WORLD CONGRESS and SOUTH AFRICA


Yayın: 27-09-2019

Kosta Sandalcı – FIATA Honorary Member
Türkiye-Afrika hattı lojistikle güçleniyor


Yayın: 27-09-2019
Kategori: Lojistik

Türkiye’nin dünyadaki yeni pazar arayışları arasında Afrika kıtası ilk sırada yer alıyor. Türkiye ile Afrika kıtası arasındaki ticaretin 50 milyar dolara çıkarılmasının hedeflendiğini belirten DEİK Türkiye-Gana İş Konseyi ve Türkiye-Fas İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Ersel Topaloğlu, önemli avantajlara sahip olan Türk lojistik sektörünün hem bu hedefe ulaşmaya önemli bir katkı sunacağını hem de bu pazarda büyüyeceğini söylüyor. 
10 Soruda: Kağıtsız Gümrük Projesi


Yayın: 25-09-2019
Kategori: 10 Soruda

Ağustos ayında itibaren ülke genelinde uygulamaya alınan Kağıtsız Gümrük Projesi ile gümrüklerde iş yapma şeklinin değişeceğini belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Transtaş İcra Kurulu Başkanı Berna Akyıldız, “İhracatçı, ihracat beyannamesi ve eklerini ofisinden verebilecek. Memur tarafından ilave belge talebi sistem mesajı yoluyla iletilecek. İhracatçı ilave talepleri elektronik ortamda iletecek. Kağıt ortamda belge ibrazı sona erecek, arşivleme yükü ortadan kalkacak, belge ve sertifika beyanı esnasında yaşanan zaman ve maliyet kaybı son bulacak. İhracat işlemlerindeki tüm süreçler de elektronik ortamda izlenebilecek. 154 belge dijital ortamda işlem görecek” dedi. 
Fernas 5 araçlık yatırımında da MAN’ı tercih etti


Yayın: 25-09-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: man teslimat

İnşaat, enerji üretimi, şehir içi doğal gaz dağıtımı, sanayi, madencilik, gıda ve turizm gibi alanlarda çeşitli faaliyetler yürüten Fernas Şirketler Grubu, yeni yatırımında da MAN çekicilerini seçti. Son olarak 20 adet MAN kamyon ile filosunu güçlendiren köklü şirketler grubu, duydukları memnuniyet doğrultusunda 5 adetlik son yatırımında da MAN’ı tercih etti.
EKOL’de Türkiye Arzu Akyol Ekiz'e emanet


Yayın: 25-09-2019
Kategori: Lojistik

Toplumsal cinsiyet eşitliği projeleriyle lojistik sektöründe fark yaratan Ekol‘ün Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine lojistik sektörünün deneyimli kadın yöneticilerinden Arzu Akyol Ekiz getirildi. 
 
Kumport sıfır atık projesiyle karbon ayak izini azaltacak


Yayın: 20-09-2019
Kategori: Denizyolu
Etiketler: kumport özgür soy

Türkiye’nin en büyük üç konteyner limanı arasında yer alan Kumport, sıfır atık projesini hayata geçiren ilk liman oldu. Çevresel sürdürülebilirlik alanında, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında, karbon ayak izini azaltmak için çalışmalara başladı