Banner


İstanbul Yeni Havalimanı’nda test amaçlı ilk yakıt sevkiyatı gerçekleşti


Yayın: 13-08-2018
Kategori: Denizyolu

Dünyada gemi ile ikmal yapılabilen birkaç havalimanından biri olma özelliğini taşıyan İstanbul Yeni Havalimanı’nda bir ilk daha gerçekleştirildi. İGA Yakıt İkmal Limanı’nda dünyanın en büyük gemilerinden birisi ile test amaçlı ilk yakıt sevkiyatı Petrol Ofisi iş birliği ile yapıldı. Karadan yapılması halinde yaklaşık 2.250 adet nakliye aracı kullanımını gerektirecek sevkiyat yöntemi ile yüksek operasyonel maliyetlerin önüne geçildi. İstanbul Yeni Havalimanı’nda yakıt ikmali sadece deniz yoluyla yapılacak.
Işıklar Ağır Nakliyat son yatırımında da MAN TGX çekicileri tercih etti


Yayın: 13-08-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Yaklaşık 40 yıllık köklü geçmişi ile yurtiçi ağır nakliye ve özel proje taşımacılığının önemli firmalarından Işıklar Ağır Nakliyat’ın 10’u MAN olan 30 araçlık filosunu iki çekici ile daha da güçlendirdi. Son yatırımında da MAN’ı tercih eden Işıklar Ağır Nakliyat, iki adet TGX 33.580 6x4 çift çeker çekici aldı.
Çin hava kargo pazarı küçülürken, Turkish Cargo büyümesini sürdürdü


Yayın: 13-08-2018
Kategori: Havayolu

Turkish Cargo, küresel hava kargo taşımacılığı veri hizmeti sağlayıcısı WorldACD verilerine göre, Ocak - Mayıs ayları arasında Çin’de ,7 lik bir büyüme kaydetti. Turkish Cargo’nun yükselen ivmesini sürdürdüğü zaman aralığında Çin hava kargo pazarında ise küçülme yaşandı.
Tırsan son teknoloji ürünleri ile Avrupa’da 3 kategoride yarışıyor


Yayın: 09-08-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Türkiye’nin 41 yıldır lider treyler üreticisi Tırsan, Avrupa’nın en prestijli treyler inovasyon yarışması Trailer Innovation 2019’da son teknojiyle geliştirilen 3 ürünüyle birden aday gösterildi.  
Transbatur’ 20 yeni Volvo Trucks çekici


Yayın: 09-08-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Doğu ve Batı Avrupa ülkelerine soğutucu ünitelerle taşımacılık faaliyetinde bulunan Transbatur Milletlerarası Nakliyat, filosunu güçlendirmek için 20 adet yeni Volvo FH 540HP 4X2 model çekiciyi Volvo Trucks Türkiye tek yetkili distribütörü Temsa İş Makinaları’ndan teslim aldı. Bu satışla birlikte Transbatur Milletlerarası Nakliyat’ın tamamı Volvo Trucks markalı araçlardan oluşan filosundaki araç sayısı 100’e yükseldi.
Ekol, haftalık Sete-Lavrio seferlerine başladı


Yayın: 08-08-2018
Kategori: Denizyolu

Intermodal taşımacılıkta Avrupa’daki iddiasını artırarak sürdüren Ekol, Yunanistan(Lavrio Limanı) ile Fransa (Sète Limanı) arasında düzenli Ro-Ro seferlerine başlıyor. 
Borusan Lojistik, 45 adet yeni Tırsan Perdeli Multi Ride treyleri teslim aldı


Yayın: 08-08-2018
Kategori: Karayolu

Tırsan, geliştirdiği inovatif ürünleri ile müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Tırsan, 2 Ağustos Perşembe günü Borusan Lojistik’e gerçekleştirdiği teslimat töreninde 45 adetlik yeni Tırsan Perdeli Multi Ride treylerleri teslim etti. Tüm çekici tiplerinde kullanılabilen Perdeli Multi Ride araçları ile Borusan Lojistik filosunu daha da güçlendirdi.
Safiport Derince STS vinçler ile hizmet kalitesini yükseltti


Yayın: 03-08-2018
Kategori: Denizyolu
Etiketler: safiport derince

Safiport Derince, konteyner alanında yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. 
Renault Trucks T520 Passion’ın ilk müşterisi Musa Özkan Lojistik oldu


Yayın: 03-08-2018
Kategori: Ticari Araçlar

Renault Trucks’ın yakın zamanda Long Haul Days’de sergilediği özel tasarım çekicisi T520 Passion, Musa Özkan Lojistik’e teslim edildi. Türkiye’de ilk teslimatı yapılan araç, tasarımı ile büyük ilgi topluyor. 
Turkish Cargo ve CSafe Global, CSafe RAP Uçuş onayını açıkladı


Yayın: 03-08-2018
Kategori: Havayolu

Hava kargo sektörünün en hızlı büyüyen markası olan Turkish Cargo, ilaç ürünlerine yönelik aktif ve pasif sıcaklık kontrollü çözümlerin lider tedarikçisi olan CSafe Global ile uçaklarda kullanıma sunulan CSafe RAP'ı onayladı.