Etiketler: fiata dünya kongresiDünya lojistik devleri 2014’de İstanbul’da buluşuyorUluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu'nun (FIATA) 52. Dünya Kongresi, 13-18 Ekim 2014 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.
UTİKAD-Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği, dünyanın alanındaki en büyük taşımacılık ve lojistik organizasyonu olan FIATA Dünya Kongresi’ne ikinci kez ev sahipliği yapacak. 2014 yılında Almanya'da yapılması beklenen Kongre'nin İstanbul'a alınması UTİKAD'ın ve Türkiye'nin dünya lojistik platformundaki gücünün giderek arttığının göstergesi olarak değerlendiriliyor.
FIATA Başkanı: Forwarderların gündeminde neler var?Türkiye’nin büyümede yakaladığı dinamizm, lojistik alanda sunduğu fırsatlar ve güçlü altyapı yatırımlarıyla yabancı yatırımcılar açısından ilgi odağı haline geldiğini vurgulayan FIATA Başkanı Stanley Lim, “Dünyada bugün herkes ekonomik alanda olduğu gibi lojistik anlamındaki performansıyla da Türkiye’yi konuşuyor” dedi.