Banner

Etiketler: bülent aymenDemiryolu 2023 hedefine sorunsuz ulaşırDemiryolu sektörü, 2023 yılına kadar yük taşımacılığındaki payını ’in üzerine, yolcu taşımacılığındaki payını ise ’un üzerine çıkarmayı planlıyor. Taşıma türleri arasında bir dengenin kurulmasını arzulayan lojistik sektörü, demiryolu vizyonu içerisinde tüm sorunların aşılmasını bekliyor.

‘Lojistik master planı acilen hayata geçirilmeli’Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aymen, Türkiye'nin makro lojistik master planı hazırlanmadan, bölgelerin yaptıkları lojistik master çalışmalarının kaynak israfı olduğunu söyledi.

'Bölgesel lojistik master planları kaynak israfı'Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aymen, Türkiye'nin makro lojistik master planı hazırlanmadan, bölgelerin yaptıkları lojistik master çalışmalarının kaynak israfı olduğunu söyledi.

YURTDIŞI LOJİSTİK MERKEZLER İÇİN 5 STRATEJİK ÖNERİ


Yayın: 24-01-2013
Kategori: Denizyolu

Akdeniz’in bugün Türkiye’nin Anadolu’da bulunan firmaların dünyaya açılan kapısı olduğunu söyleyen AKİB Başkanı Bülent Aymen, bölgenin ulaştırma alanındaki yatırımların da önemli bir merkezi olduğunu iletiyor. Aymen, Mersin’e ek olarak İskenderun Körfezi’ndeki liman kapasitelerini iyileştirmeye yönelik yatırımların bölge ihracatının artmasında önemli bir faktör olacağına dikkat çekiyor.
Bülent Aymen: Lojistik sektörü Master Planı bekliyor


Yayın: 15-01-2016
Kategori: Lojistik

TİM Lojistik Konseyi Başkanı Bülent Aymen, dış ticaretin 2023 ihracat stratejisine uygun şekilde gelişmesi ve Türkiye’nin uluslararası ticaretten daha fazla pay alması ve Küresel Lojistik Performans Endeksi’nde 15’inci sıraya yükselmesi için Lojistik Master Planı’nın hazırlanmasının çok önemli olduğunun altını çizdi. 
Sabay projedeki operasyonlarını 4 kıtaya yaydı


Yayın: 25-02-2016
Kategori: Lojistik

Proje taşımacılığının iş hacimleri içinde %30’luk bir paya sahip olduğunu belirten Sabay Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aymen, geçtiğimiz süreçte Amerika’dan rüzgar türbini, Çin’den fabrika ekipmanı ve otomobil, Almanya’dan fabrika taşıması yaparken, Afrika’ya ise prefabrik ev taşıdıklarını söyledi. 
Dalgalı kur ve yakıt fiyatları lojistikte rekabeti zorluyorYüksek vergiler nedeniyle petrol fiyatlarındaki düşüşün Türkiye piyasasına yansımadığını, akaryakıt fiyatlarının her durumda pahalı kaldığını belirten lojistik sektörü temsilcileri, kur dalgalanmalarının ise yatırım ve uzun vadeli plan yapmayı engellediğini, karlılığı azaltıp, rekabeti zorlaştırdığına dikkat çekti. Temsilciler, istikrarlı bir kur ve faiz politikası oluşturulmasının şart olduğunu vurguladı.
Sabay Lojistik enerjisinin yarısını denizyoluna harcıyor


Yayın: 20-06-2016
Kategori: Denizyolu

Denizyolunda ciddi bir yük trafiğini yöneten Sabay Lojistik, İskenderun parsiyel konteyner servisini başlatan ilk şirket olma unvanını da elinde bulunduruyor. Denizyolunun ciroları içindeki payının %55’ler seviyesinde olduğunu açıklayan Sabay Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aymen, güçlü acente ağları sayesinde bu alanda oldukça iddialı olduklarının altını çiziyor.
Sabay Lojistik Uzakdoğu taşımalarını artıracak


Yayın: 29-06-2016
Kategori: Lojistik

Güçlü ve geniş acente ağları sayesinde Uzakdoğu’da her destinasyona hizmet verdiklerini aktaran Sabay Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aymen, bölgeye yaptıkları taşımaları 2016’da bir önceki yıla göre artırmayı hedeflediklerini belirtiyor. 
Lojistik sektörü Başbakan’dan beklentilerini açıkladıLojistik sektörü temsilcileri, 13 yıllık Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevinde dev projelere imza atan Binali Yıldırım’ın Başbakan olmasını sektör için büyük fırsat olarak görüyor. Sektör temsilcileri “Ulaştırmacı” Başbakan Binali Yıldırım'ın bu dönemde de vereceği destekle lojistik sektöründeki büyüme hamlesinin devam ettirilmesini bekliyor.