Etiketler: uluslararası taşımacılıkDamla Uluslararası Nakliyat’ta hedef güvenilir çözümler


Yayın: 25-09-2012
Kategori: Lojistik

“Doğru ve güvenilir iş ortağınız” sloganıyla 2007 yılından buyana lojistik sektöründe faaliyet gösteren Damla Uluslararası Nakliyat, geniş yelpazede sunduğu taşımacılık çözümleri ve güçlü acente ağıyla büyümesini sürdürüyor.

Yük taşımacılığının altyapısı yatırımlarla güçleniyorTürkiye’de Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 için hedeflenen 1.2 trilyon dolarlık dış ticaretin oluşturacağı taşımacılık pastasından en az yüzde 15-20 pay alabilmeyi hedefleyen demiryolu sektörü, bir yandan kendine yeni taşıma rotaları çizerken, bir yandan da altyapısını güçlendiriyor.

Yargıtay: Uluslararası TIR şoförleri asgari ücretle çalıştırılamaz!Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, sonuçlandırdığı bir davada uluslararası TIR şoförlerinin asgari ücretle çalıştırılamayacağına hükmetti.
CEVA Türkiye 5 yıllık hedeflerini açıkladı!600 bin m2 depolama alanına ulaşan CEVA Türkiye, 2013-2017 arasındaki hedeflerini açıkladı. Büyüme hedefini 2013 yılı için yüzde 20 olarak belirleyen CEVA Türkiye, 2017’de ciro büyüklüğü olarak Türkiye’de ilk 100 şirket arasında yer almayı ve Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinden biri olmayı hedeflediğini duyurdu.
Batu Lojistik için tekstilde ektiğini biçme vaktiTaşımalarının %65’ini tekstil sektörüne gerçekleştiren Batu Lojistik, bu alandaki altyapısını ve hizmet çeşitliliğini güçlendirmeye devam ediyor. Minivan servisi ile askılı tekstil ürünlerini hava kargoyla aynı sürede Avrupa’ya taşıyan şirket, ayrıca Yenibosna’daki deposunda müşterileri için kalite kontrol departmanı oluşturdu. “Yaptığımız yatırımların karşılığını almaya başladık” diyen Batu Lojistik İş Geliştirme Müdürü Pırıl Gülenç, üreticilere yakın lokasyonlarda şubeleşmeyi hedeflediklerini de belirtiyor.
GTT’nin tekstil lojistiğindeki kozu güçlü konteyner filosuTekstil lojistiğinde tercih edilen çözüm ortağı konumunu istikrarla devam ettiren GTT Lojistik, müşterilerine fiyat ve rekabet avantajı sağlamak için yatırımlarını sürdürüyor. Filosundaki 100’ü aşkın konteyner ile Hindistan’dan Fransa’ya kadar geniş bir coğrafyada %86,63 doluluk oranı ile hizmet veren şirket, tekstil sektörü için gelecek vadeden pazarlarda da şimdiden güçlü bir müşteri portföyüne ulaşmış durumda.
Doğruer Lojistik modanın anavatanında podyuma çıkıyorTekstil lojistiğinde marka değeri yüksek müşterileriyle dikkat çeken Doğruer, zorlu pazarlarda attığı güçlü adımlarla adından söz ettiriyor. Yakın geçmişte Fransa’nın önde gelen hazır giyim mağazaları zinciri ile anlaşma yaptıklarını açıklayan Doğruer Lojistik Genel Müdürü Cüneyt Doğruer, ülkedeki deneyimli partnerleri ile yılın ikinci yarısı için hedefledikleri yeni projeler olduğunu belirtiyor.
Tekstil lojistiğinin Avrupalı Bölge Oyuncusu: EKOLEkol, en güçlü olduğu alanlardan biri olan tekstil lojistiğinde Avrupa’ya adeta çıkarma yapıyor. “Tekstilin en büyük pazarı Avrupa’da en hızlı yayılan Türk lojistik şirketiyiz. Yani bölgede krizi fırsata çeviren Avrupalı Bölge Oyuncusuyuz” diyen Ekol Lojistik COO’su Eyüp Soner, son bir yılda yaptıkları 10 milyon Euro’luk yatırımla Avrupa’nın birçok noktasına tekstil ürünlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaştırdıklarını söylüyor.
Proje taşımacılığı için Zafer Kardeşler'e özel yapım MANProje taşımacılığı hizmetini güçlendirmek isteyen Zafer Kardeşler firmasının tercihi özel sipariş ürünü MAN TGX 18.480 oldu.
CEVA, Çin-Hollanda demiryolu servisi başlattı!


Yayın: 20-03-2013
Kategori: Demiryolu

CEVA bugün (20 Mart) Çin-Avrupa demiryolu servisini başlattığını duyurdu. Yükler Çin’de Suzhou ile Avrupa’da Hollanda arasında demiryolu ile 28 günde ulaşabiliyor. CEVA’nın bu yeni hizmeti, maliyet ve transit sürelerde de ciddi avantajlar sunuyor.