Etiketler: lojistik merkez50 milyon lira harcandıktan sonra projeden vazgeçildi


Yayın: 28-09-2012
Kategori: Denizyolu

Trabzon’da, 50 milyon lira civarında para harcanarak inşa edilen ve üzerinde Karadeniz Bölgesi’nin en büyük tersanesinin kurulacağı açıklanan alanın şimdi geleceği tartışılıyor. Büyük umutlarla başlanan tersane yatırımından vazgeçilirken, aynı yerin lojistik merkez olarak değerlendirilmesi isteniyor.

 
Balıkesir, Lojistik Merkezle dünyaya açılacak


Yayın: 24-10-2012
Kategori: Lojistik

TCDD tarafından Balıkesir'de kurulma çalışmaları devam eden 1 milyon ton taşıma kapasiteli Gökköy Lojistik Merkezi, bölgedeki ürünlerin Avrupa ve Asya'ya taşınmasında önemli bir görev üstlenecek.

 
Gökköy Lojistik Merkezi Çalışmaları devam ediyor


Yayın: 30-10-2012
Kategori: Lojistik

Gökköy Lojistik Merkezi,Avrupa-Asya hattında önemli bir konuma sahip olacak.

 
Lojistik merkez olmak Hatay’a neler kazandıracak?


Yayın: 03-11-2012
Kategori: Lojistik

Geçtiğimiz günlerde Hatay, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) düzenlenen 1. Uluslararası Lojistik Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı.

Halkalı Gümrüğü lojistik merkez olmalı


Yayın: 05-12-2012
Kategori: Gümrük

Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş, İpekyolu sayesinde güzergah üzerindeki bütün ülkelerin ve Türkiye’nin daha fazla refah kazanacağını bildirdi.

Lojistik merkezle Asya'ya açılmak istiyorlar


Yayın: 31-12-2012
Kategori: Lojistik

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB), Trabzon'da kurulmasını istedikleri lojistik merkezle önümüzdeki dönemde Kafkasya, Orta Doğu ve Uzak Doğu'da yoğunlaşacağı tahmin edilen ticaretten daha fazla pay almak istiyor.

Palandöken Lojistik Merkezi Projesi’nde ihale iptali!TCDD Palandöken Lojistik Merkezi Projesi Kontrollük ve müşavirlik ihalesi iptal edildi

Mersin Ro-Ro projeleriyle nakliyecinin can simidi oldu!Mersin ve İskenderun limanlarından Mısır'a başlatılan Ro-Ro seferlerinin Suriye engelinin aşılmasına önemli bir katkı sunduğunu belirten Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, bu hatların aynı zamanda Türkiye’nin Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika bağlantılarında stratejik bir mevki haline gelmesine katkı sunacağını vurguluyor.