Etiketler: kış lastiğiPIRELLI ağır vasıta kış lastikleri ile kışlar daha güvenli


Yayın: 02-11-2012
Kategori: Lastik

Pirelli, gündemdeki ağır yük taşıyan araçlarda başlayacak olan kış lastik zorunluluğu için, ağır vasıta lastiklerinde sahip olduğu 100 yıllık bilgi birikimi ve deneyimin yansıması olarak öne çıkan ve Türk Pirelli’nin İzmit’teki tesislerinde üretilen 01 Serisi Ağır Vasıta ailesinin üyeleri FW:01 ve TW:01 kış lastiklerini tüketicilerin kullanıma sunuyor.

Kar lastiğinde patlama yaşanıyorUlaştırma Bakanlığı tarafından ticari araçlara 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma mecburiyeti getirilmesi sebebiyle lastikçiler sürücülerin taleplerine yetişmekte zorlanıyor.

Kış lastiği uygulamasına son 10 gün!Yolcu ve eşya taşımacılığında kullanılan ticari araçlara kış lastiği kullanma mecburiyeti önümüzdeki ay başlıyor.

Kış lastiği hangi araçlar için zorunlu?


Yayın: 26-11-2012
Kategori: Lastik

Kış lastiği takmanın sadece ticari araçlar için zorunlu olduğu, hususi araçlar için herhangi bir yasal zorunluluğun bulunmadığı açıkladı.

‘Kar lastiği bulamıyoruz, süre uzatılsın’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeterli kar lastiği üretimi olmadığı için kar lastiği bulunamadığını belirterek, kar lastiği uygulaması için belirlenen sürenin uzatılması gerektiğini ifade etti.

Ticari araçlarda kış lastiği uygulaması yarın başlıyor


Yayın: 30-11-2012
Kategori: Ekonomi Gündemi

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Cumartesi günü başlıyor.

Kış lastiği uygulamasında yeni yöntem


Yayın: 04-01-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, kış lastiği olmayan araçların Bolu Dağı'ndan geçişine izin verilmeyeceğini belirtti.