BannerLogitrans tekstil sektörü için stratejik pazarlara odaklanıyor
Tüm modlarda taşıma hizmetinin yanı sıra, iç nakliye ve kargo, gümrükleme, depolama ve transit işlemler konularında da komple çözümler sunan Logitrans, tekstilin hedef pazarları Rusya, Kazakistan ve Bulgaristan’da güçleniyor. Üç ülkede önemli bir pazar payına sahip olduklarını belirten Logitrans Genel Müdürü Cihan Sünel, müşterilerine hem maliyet hem de teslim süreleri açısından büyük avantajlar sağladıklarını aktarıyor.
logitransKurulduğundan bu yana Rusya, BDT ülkeleri ve Asya bölgelerinde lojistiğin öncü markalarından biri olan Logitrans, başta tekstil sektörü olmak üzere ihracatçıların zorlu maratonunda en önemli destekçilerinden biri olmayı sürdürüyor. Tekstil ve yan sanayi açısından son derece stratejik ve büyük potansiyel barındıran pazarlardan olan Rusya (Moskova ve Balakova), Kazakistan (Almaata) ve Bulgaristan’da (Haskovo) kendi ofisleri ve personeliyle hizmet veren şirket, bölgedeki yüksek tecrübesiyle müşterilerine uzman çözümler üretiyor. Logitrans özellikle tekstil, ev tekstili, iplik, kumaş türü ürünlerinin full ve parsiyel taşınmasının yanısıra ürünlerin Rusya ve Kazakistan’daki gümrükleme işlemlerini, lokal depolamalarını ve iç dağıtımlarını gerçekleştiriyor. “Bu ülkelerde özellikte tekstil ve yan sanayi lojistiğinde önemli bir paya sahibiz” diyen Logitrans Genel Müdürü Cihan Sünel, Moskova’daki depolarından sundukları Rusya içi dağıtım hizmetleriyle müşterilerine hem maliyet hem de teslim süreleri açısından büyük avantajlar sağladıklarını iletiyor.

YATIRIMLARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
Cihan Sünel’in verdiği bilgilere göre Logitrans yeni yatırımlarla hizmet çeşitliliğini artırırken, altyapısını da güçlendiriyor. Özellikle Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Belarus, Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Baltık ülkelerinde talep gören şirket, bu ülkelere filosundaki TR, RUS, BG, KZ plakalı çeşitli tip ve ölçülerdeki araçlarıyla hizmet sunuyor. Karayolu, denizyolu, hava kargo hizmetleri, OOG ve proje taşımacılık hizmetleri, full ve parsiyel taşıma hizmetleri, gümrüklü/gümrüksüz depolama çözümleri, Rusya, Kazakistan ve Ukrayna'da transit işlemler ve gümrükleme hizmetleri gibi geniş yelpazeli hizmetlerine ek olarak şirket, yeni yatırımlarla taşımacılığın tüm alanlarında faaliyet gösteriyor.
Eylül 2012’de 25 bin metrekare üzerine kurulu, içinde gümrüklü, gümrüksüz ve soğuk hava depolarının yanısıra yeni tamamlanan 4 katlı merkez binalarının da bulunduğu Tuzla/Orhanlı’daki lojistik kompleksine taşınan Logitrans, buradan tüm lojistik ve katma değerli hizmetleri, depolama ve tedarik zincirini aynı çatı altından tüm müşterilerine sunabiliyor. Bunlara ek olarak aynı bölgede yeni başlayan yatırımlarıyla, TIR Parkı ve boş konteyner depolama alanlarını da yakın zamanda hizmete açacak.
Araç filolarını da her geçen gün büyüterek müşterilerine kesintisiz hizmet vermek istediklerini söyleyen Cihan Sünel, “Geçtiğimiz Ekim ayında 40 adet yeni Iveco Stralis siparişinin ilk partisi olan 20 adet AT440S45TP ve 4 adet AT440S42TP model aracı teslim aldık. Bu yeni araçlarla filomuz da 139 çekici ve 145 dorseye ulaşmış oldu. Bu alandaki yatırımlarımıza devam edeceğiz” diyor. 
 

KONTEYNER TAŞIMACILIĞINDA DA İDDİALI
Bünyesindeki LogiLine markası altında Akdeniz, Karadeniz ve Avrupa limanlarında anlaşmalı gemi operatörleri aracılığıyla hizmet sunan Logitrans, bu bölge geneline yayılmış güçlü acente ağıyla, müşterilerine tüm limanlarda lojistik hizmet veriyor. Ayrıca, Rusya üzerinden, Rusya, Ukrayna ve Kazakistan’daki nihai varış adreslerine kadar, konteyner+vagon ya da konteyner+karayolu multimodal taşıma metodlarıyla teslimatlar yapıyor. Ukrayna/Odessa Limanı’ndan da, Kiev-Minsk-Vilnius-Kaunas-Klapedia rotasyonunda konteyner+vagon taşıma modeliyle hatlarına bir yenisini daha ekleyen LogiLine, konteyner havuzundaki 20’DV, 40’DV ve 40’HC tiplerindeki kendi konteynerlarıyla müşterilerine, yük ve hizmet kalitesi açısından konteyner taşımacılığı alanında da alternatif çözümler sunabiliyor.

SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz